Hontai Shiai 23.3.2013 Vantaa

Mukana 280 osallistujaa 52 seurasta. Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi

Sen-M-75 (4)
1. Marek PAVLOV Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Marko HILTUNEN Waseda-Club, Uusikaupunki
3. Mika ATTI Suomen kamppailu-urh

Sen-M-90 (3)
1. Jussi KOKKOLA Mikkelin Judo
2. Marko SUNDBERG Hontai Judo, Helsinki
3. Ali ÖHMAN Akagi

Sen-N+70 (3)
1. Pia MARISTO Jukara
2. Henna LUNDQVIST Chikara, Helsinki
3. Pia Palosvirta Hyvinkään Judoseura

ET-28 (2)
1. Ronja SALASMAA Chikara, Helsinki
2. Daniela ÖSTERLUND Chikara, Helsinki

ET-32 (6)
1. Enisa BALATKHANOVA Meido-kan
2. Heda BALATKHANOVA Meido-kan
3. Ella AAKKO Hontai Judo, Helsinki
3. Ella IIVONEN Fudoshin, Pori

ET-40 (4)
1. Emilia HEINONEN Orimattilan JS
2. Emma PAAVILAINEN Turun JS
3. Jenni SUNDBERG Hontai Judo, Helsinki

EP+50 (3)
1. Joel NYMAN Bodonos, Kerava
2. Titta SEPPÄNEN Hyvinkään JS
3. Robin LINDQVIST Arashi, Loviisa

EP-30 (13)
1. Pihla SALONEN Fudoshin, Pori
2. Joonas HAIKULAINEN Kamiza, Lappeenranta
3. Marcus JULKUNEN Hyvinkään JS
3. Jonatan KUJANHAARA Chikara, Helsinki

EP-34 (10)
1. Veeti KANERVA Kirkkonummen JS
2. Luka NIVALA Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Matti NEVALAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Joona LEPPÄLÄ Pingviinit, Nurmijärvi

EP-38 (3)
1. Victor KASURINEN Shirokawa, Porvoo
2. Olli TURA Kotkan JS
3. Julius RYYNÄNEN Chikara, Helsinki

EP-42 (4)
1. Eemil HANNULA Hämeenlinnan JS
2. Elias KUOPPALA Chikara, Helsinki
3. Veeti LAAKSO Nokian Judo

EP-46 (2)
1. Santeri TURTA Turun JS
2. Jonna VIREN Shirokawa, Porvoo

DT-32 (5)
1. Pihla SALONEN Fudoshin, Pori
2. Ella AAKKO Hontai Judo, Helsinki
3. Ella IIVONEN Fudoshin, Pori

DT-36 (5)
1. Aino ASKLÖF Kirkkonummen JS
2. Ronja MIEKKALEHTO Judo-Kan, Espoo
3. Anne-liis KRUUSI Jukara

DT-40 (6)
1. Lotta VAHE Orimattilan JS
2. Susanna SUNDBERG Hontai Judo, Helsinki
3. Eevi KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
3. Emilia HEINONEN Orimattilan JS

DT-48 (3)
1. Elise LAMBERG Hämeenlinnan JS
2. Anni SÖDERHOLM Lahden JS
3. Katri RAVEALA Chikara, Helsinki

DT+52 (4)
1. Minttu SUNDBERG Hontai Judo, Helsinki
2. Tiia UUSITALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Ida PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus

DP-30 (5)
1. Urho HEIKKINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Joonas HAIKULAINEN Kamiza, Lappeenranta
3. Jesse PURANEN Kotkan Judoseura

DP-34 (7)
1. Niko KINNUNEN Nokian Judo
2. Patrick PAVLOV Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Veikko KURKI Meido-kan
3. Rasmus MYLLYLÄ Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-38 (13)
1. Turpal DJOUKAEV Hämeenlinnan JS
2. William OINAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Khirchla KHIRCHILASHVILI Raahen Judo
3. Jussi HOLOPAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-42 (13)
1. Konsta KOIVISTO Meido-kan
2. Joe LIIMATAINEN Meido-kan
3. Artur KANEVETS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Vili PAJARI Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-46 (8)
1. Markus TARMA Jukara
2. Juha TARVAINEN Darmakai, Laukaa
3. Katri RAVEALA Chikara, Helsinki
3. Lassi TALVITIE Hämeenlinnan JS

DP-50 (3)
1. Arttu TIITU Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Alex ISOMÄKI Shirokawa, Porvoo
3. Aarre JORMALAINEN Tapanilan Erä, Helsinki

DP-55 (4)
1. Ilja ROUDAK Hontai Judo, Helsinki
2. Vexi PUURTINEN Holjutai, Hollola
3. Titta SEPPÄNEN Hyvinkään JS

CT-40 (5)
1. Susanna SUNDBERG Hontai Judo, Helsinki
2. Senja TERTSUNEN Riihimäen JS
3. Lotta VAHE Orimattilan JS

CT-48 (2)
1. Veera OJURI Orimattilan JS
2. Jonna OJALA Yama-Arashi, Varkaus

CT-52 (3)
1. Sanni SEPPÄ Fudoshin, Pori
2. Nea PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
3. Laura SIMOLA Akagi

CT-57 (5)
1. Noora NYKÄNEN Holjutai, Hollola
2. Elviira KUJANSUU Fudoshin, Pori
3. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos, Kerava

CP-34 (5)
1. Joni AHONEN Orimattilan JS
2. Toni UUSITALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Niko KINNUNEN Nokian Judo

CP-38 (8)
1. Joonas AHONEN Orimattilan JS
2. Turpal DJOUKAEV Hämeenlinnan JS
3. William OINAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Saku LAINE Hämeenlinnan JS

CP-42 (11)
1. Roope KORHONEN Kajaanin Judokerho
2. Maxim ZERKIN Kostomuksha Judo Tea
3. Rainer KANEVETS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Juuso HANNULA Kirkkonummen JS

CP-46 (7)
1. Niilo Kauppinen Akagi
2. Ville HUKKANEN Chikara, Helsinki
3. Renat AVETISYAN Meido-kan
3. Jere LAHTINEN Hämeenlinnan JS

CP-50 (3)
1. Rasmus LEPPÄLÄ Chikara, Helsinki
2. Juho HILTUNEN Kirkkonummen JS
3. Veikka LAUNONEN Akagi

CP-55 (4)
1. Miska PYYKKÖ Lahden JS
2. Maksim ROUDAK Hontai Judo, Helsinki
3. Georgy BABENOV Budoviikingit, Helsinki

CP-66 (5)
1. Aake KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
2. Niilo AMOROSO Akagi
3. Aron SIKET-SZASZ Judo-Kan, Espoo

BT-44 (2)
1. Veera OJURI Orimattilan JS
2. Noora MALKKI Yama-Arashi, Varkaus

BT-52 (2)
1. Nea PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
2. Vilma KESSELI Tapanilan Erä, Helsinki

BT-57 (6)
1. Jenni ALI-PENTTILÄ Hämeenlinnan JS
2. Heidi ELONEN Orimattilan JS
3. Anna KARVONEN Budoviikingit, Helsinki
3. Henna VEIJALAINEN Orimattilan JS

BP-50 (4)
1. Eetu HEINONEN Meido-kan
2. Samuli HEINILÄ Hämeenlinnan JS
3. Rasmus LEPPÄLÄ Chikara, Helsinki

BP-55 (3)
1. Juho LÄSPÄ Kotkan JS
2. Sami TARVAINEN Judo-Kan, Espoo
3. Konsta TOIVOLA Lahden JS

BP-60 (5)
1. Oskari HIRVONEN Orimattilan JS
2. Aake KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
3. David PAJUNEN Tapanilan Erä, Helsinki

BP-66 (10)
1. Artur RISTOLA Kotkan JS
2. Matias HUOTARI Meido-kan
3. Konstantin JAKOVCHUK Kostomuksha Judo Tea
3. Julius VÄLIMÄKI Raision Ryhti

BP-73 (8)
1. Kristian BULGAKOV Raision Ryhti
2. Matti VEPSÄ Suomen kamppailu-urh
3. Sebastian NIKOLOV Hyvinkään JS
3. Erkka KARI Meido-kan

BP-81 (5)
1. Juuso NUOTIOMAA Fudoshin, Pori
2. Heikki MÄKELÄ Heinolan Judo
3. Olli-oskari NIEMELÄ Tampereen Judo

N-57 (3)
1. Heidi ELONEN Orimattilan JS
2. Taina KAIPONEN Finndai, Helsinki
3. Henna Veijalainen Orimattilan JS

N-70 (5)
1. Katri MAIJALA Hontai Judo, Helsinki
2. Päivi Tolppanen Hyvinkään Judoseura
3. Anni LEINO Orimattilan JS

M-60 (3)
1. Oskari HIRVONEN Orimattilan JS
2. Lari LUHTANEN Hontai Judo, Helsinki
3. Tuomas KONTTINEN Hontai Judo, Helsinki

M-66 (8)
1. Sami PERÄLÄ Orimattilan JS
2. Artur RISTOLA Kotkan JS
3. Denis KORENEV Kostomuksha Judo Tea
3. Kimmo HALME Shisei, Turku

M-73 (15)
1. Juho NURMINEN Jukara
2. Tero MALKKI Hontai Judo, Helsinki
3. Konstantin BULGAKOV Raision Ryhti
3. Kristian BULGAKOV Raision Ryhti

M-81 (10)
1. Petja LINDSTRÖM Arashi, Loviisa
2. Denis ZENIKOV Raision Ryhti
3. Aleksi SILTANEN Judo-Kan, Espoo
3. Andrei TURENKO Kostomuksha Judo Tea

M-90 (3)
1. Leo LAAKSONEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Julius SELIN Suomen kamppailu-urh
3. Vesa KOSKELO Kajaanin Judokerho

M-100 (6)
1. Miika HIRVONEN Chikara, Helsinki
2. Juho PUUMALAINEN Mikkelin Judo
3. Tuomas VIRTANEN Hämeenlinnan JS
3. Sampo MÄLKIÄ Bodonos, Kerava

Täydelliset tulokset ottelukaavioinen Hontai Judon sivuilla www.hontaijudo.fi sekä Judoshiai-sivustolla.

    Jaa Facebookissa