Hontai 25v Shiai 21.3.2015 Vantaa

Mukana 241 ottelijaa 49 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton järjestelmässä klikkaamalla tästä.

Tulokset

TU11-26 (3)
1. Senni SÄILÄKIVI Nummelan Judo
2. Jenna KUOSMANEN Voimailuseura Bodono
3. Emma KOKKONEN Mäntyharjun Judo
TU11-37,7 (2)
1. Emmi HARELL Porin JS Fudoshin
2. Enna NIEMINEN Orimattilan JS
TU11-32,5 (4)
1. Kaarin KESKITALO Tapanilan Erä, H:ki
2. Ada-Alexia NARVA Oulun JK
3. Ella HARELL Porin JS Fudoshin
PU11-28,6 (4)
1. Riina MYLLYLÄ Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Dmitri SOIKKONEN Popinniemen Isku, Kotka
3. Antton JÄRNSTEDT Raision Ryhti
PU11-29,9 (4)
1. Basim YOUSEF Shirokawa, Porvoo
2. Thomas VIRTA Akagi
3. Justus OJANNE Tyrvään Juro
PU11-32,3 (4)
1. Isla ERKKILÄ Porin JS Fudoshin
2. Lauri WESTERLUND Meido-Kan, H:ki
3. Tuomas KEKKI Porin JS Fudoshin
PU11-37,0 (4)
1. Suleiman OZDOEV Helsingin Judosport
2. Matias PARVIAINEN Nummelan Judo
3. Otso KAARTINEN Meido-Kan, H:ki
PU11-45,3 (3)
1. Aleksi HUKKANEN Chikara, H:ki
2. Oliver PURHONEN Voimailuseura Bodono
3. Ilmari ERONEN Tampereen Judo
PU11-30,6 (4)
1. Matias VIRTA Akagi
2. Otso TUOMINEN Vantaan Jukara
3. Timi HAIKULAINEN Lappeenrannan Kamiza
PU11-34,8 (4)
1. Dimitry TOIKKA Kotkan JS
2. Tomas LAINE Turun Judoseura
3. Kristofer PERTELSON Chikara, H:ki
TU13-36 (7)
1. Emmi HARELL Porin JS Fudoshin
2. Daniela ÖSTERLUND Chikara, H:ki
3. Strom MARIANNA Lahden JS
3. Isla ERKKILÄ Porin JS Fudoshin
TU13-40 (4)
1. Heda BALATKHANOVA Helsingin Judosport
2. Lotta RUOPPA Chikara, H:ki
3. Anni-Olivia NARVA Oulun JK
TU13-44 (2)
1. Saara NEUVONEN Meido-Kan, H:ki
2. Milja ERONEN Tampereen Judo
TU13+52 (4)
1. Ronja NIEMI Oulun JK
2. Titta SEPPÄNEN Hyvinkään Judoseur
3. Jonna VIREN Orimattilan JS
PU13-30 (7)
1. Mikke MÄKELÄ Nokian Judo
2. Lenni AHLSTRAND Jyväskylän Jigotai
3. Thomas VIRTA Akagi
3. Justus OJANNE Tyrvään Juro
PU13-34 (13)
1. Pihla SALONEN Porin JS Fudoshin
2. Rasmus KIVILÄ Vantaan Jukara
3. Strom MARIANNA Lahden JS
3. Patrik PÄIVIÖ Riihimäen JS
5. German PETENBERG Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Daniela ÖSTERLUND Chikara, H:ki
7. Ville KALA Chikara, H:ki
7. Leo BRADE Chikara, H:ki
PU13-38 (6)
1. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
2. Aki RYHÄNEN Joen Yawara, Joensuu
3. Samu ELOPURO Nummelan Judo
3. Justus SALMINEN Shirokawa, Porvoo
PU13-42 (13)
1. Joonas HAIKULAINEN Lappeenrannan Kamiza
2. Jenni SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
3. Joel MAKKONEN Nummelan Judo
3. Ismail VEDZIZHEV Helsingin Judosport
5. Georgy TOIKKA Kotkan JS
5. Julius TANTTU Lahden JS
7. Daniel HEIKARI Hontai Judo, H:ki
7. Aarre UUSITALO Hyvinkään Judoseur
PU13-46 (6)
1. Victor KASURINEN Shirokawa, Porvoo
2. Joel NISKANEN Siuntion Keido-Kan
3. Eemil HANNULA Hämeenlinnan JS
3. Markus REDSVEN Mikkelin Judo
TU15-44 (5)
1. Enisa BALATKHANOVA Helsingin Judosport
2. Jenni SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
3. Frida LAXEN Kirkkonummen JS
TU15-52 (2)
1. Eevi KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
2. Saana RÖNING Oulun JK
TU15-63 (4)
1. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
2. Tiia UUSITALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Yada THONGSUT Tikkurilan Judokat, Vantaa
TU15+63 (4)
1. Minttu SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
2. Vilma LEPPÃNIEMI Lappajärven Veikot
3. Salma YOUSEF Shirokawa, Porvoo
PU15-38 (6)
1. Lassi AHLSTRAND Jyväskylän Jigotai
2. Pihla SALONEN Porin JS Fudoshin
3. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
3. Myrsky ALATALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
PU15-42 (10)
1. Juuso PASSILA Voimailuseura Bodono
2. Svante SAARI Tyrvään Juro
3. Rasmus MYLLYLÃ Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Mika TYYSKÄ Mikkelin Judo
5. Misa MÃKELÃ Oulun JK
5. Joonas HAIKULAINEN Lappeenrannan Kamiza
7. Tobias SCHENK Kotkan JS
7. Marcus JULKUNEN Hyvinkään Judoseur
PU15-46 (10)
1. Daniil SUSI Helsingin Judosport
2. Samuel VIRTA Hyvinkään Judoseur
3. Jere SALONEN Hyvinkään Judoseur
3. Eino ELO Fudoshin Rauma
5. Panu SAARINEN Helsingin Judosport
5. Touko SAARNIO Helsingin Judosport
7. Niko VAINIKKA Tapanilan Erä, H:ki
7. Mikko RUOPPA Chikara, H:ki
PU15-50 (9)
1. Santeri HAKKARAINEN Jyväskylän Jigotai
2. Patrick PAVLOV Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Turpal DJOUKAEV Hämeenlinnan JS
3. Artur KANEVETS Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Anton HJELT Helsingin Judosport
5. Jesse OLLIKKALA Nummelan Judo
7. Tommi AHONEN Tapanilan Erä, H:ki
7. Artur KHAZIEV Chikara, H:ki
PU15-55 (8)
1. Vili VEHMAS Kirkkonummen JS
2. Zico AZIZ Lahden JS
3. Konsta KOIVISTO Vantaan Jukara
3. Mikael MCLACHLAN Helsingin Judosport
5. Matias PAAVILAINEN Turun Judoseura
5. Tuukka LAHTINEN Hämeenlinnan JS
7. Kalle MÄKI-HOKKONEN Lappeenrannan Kamiza
7. Lassi TALVITIE Hämeenlinnan JS
PU15-60 (7)
1. Artjom MANTULIN Helsingin Judosport
2. Juho HYRY Helsingin Judosport
3. Jarno RYHÄNEN Tapanilan Erä, H:ki
3. Nico VIRTA Helsingin Judosport
PU15-66 (3)
1. Arttu TIITU Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Jarkko KOMULAINEN Fudoshin Rauma
3. Siitonen PEIK Shirokawa, Porvoo
TU18-48 (3)
1. Susanna SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
2. Enisa BALATKHANOVA Helsingin Judosport
3. Eevi KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
TU18-57 (2)
1. Reetta MUUKKONEN Hontai Judo, Hki
2. Johanna MIETTINEN Hyvinkään Judoseur
TU18+63 (6)
1. Sara KÄHÄRÄ Orimattilan JS
2. Aada SALO Lahden JS
3. Pinja HYVÄRINEN Nummelan Judo
3. Vilma LEPPÄNIEMI Lappajärven Veikot
PU18-50 (3)
1. Elias MÃKINEN Siuntion Keido-Kan
2. Jonas LINDQVIST Shirokawa, Porvoo
3. Toni UUSITALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
PU18-55 (7)
1. Konsta KOIVISTO Vantaan Jukara
2. Rainer KANEVETS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Ville HUKKANEN Chikara, H:ki
3. Roope KUUSAMO Nummelan Judo
PU18-60 (6)
1. Joni HYTTINEN Kiteen Kippon
2. Tuomas HIILAMO Chikara, H:ki
3. Juho KUUSELA-OPAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Mikko LINNAKOSKI Nummelan Judo
PU18-66 (5)
1. Joosua MUJUNEN Chikara, H:ki
2. Lassi RUOPPA Chikara, H:ki
3. Pyry PAJARI Tikkurilan Judokat, Vantaa
PU18-73 (3)
1. Aake KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
2. Iman HAGHIGHI Oulun JK
3. Leevi MUHONEN Mikkelin Judo
N-63 (6)
1. Sonja SUOMI Kotkan JS
2. Arja VALTANEN Finndai, H:ki
3. Pia PALOSVIRTA Hyvinkään Judoseur
3. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
VM+95 (2)
1. Henrik WESTERBERG Hontai Judo, H:ki
2. Timo LEMSTRÖM Hyvinkään Judoseur
M-73 (6)
1. Jukka OJANNE Tyrvään Juro
2. Artur RISTOLA Kotkan JS
3. Aleksi MATTILA Riihimäen JS
3. Ville KORKEILA Judo-Kan, Espoo
M-81 (12)
1. Tuomas NARVA Oulun JK
2. Mika PITKÄNEN Oulun JK
3. Juho LUOMA Tampereen Judo
3. Tuomas RONKAINEN Judo-Kan, Espoo
5. Aleksi SILTANEN Judo-Kan, Espoo
5. Topias SUKSI Finndai, H:ki
7. Tero BOSTRÖM Hauve-Kan, Haukipuda
7. Ville-Valtteri KONTTINEN Judo-Kan, Espoo
M-90 (6)
1. Lauri SÄRKILAHTI Espoon Urheilijat
2. Sami PONSI Chikara, H:ki
3. Toni LEMPINEN Tyrvään Juro
3. Juuso NUOTIOMAA Porin JS Fudoshin
VM-90 (5)
1. Marko HILTUNEN Waseda-Club, Uusikaupunki
2. Jarmo HUKKANEN Chikara, H:ki
3. Tero BOSTRÖM Hauve-Kan, Haukipuda
M+100 (3)
1. Miika HIRVONEN Chikara, H:ki
2. Jeremias KUIVALAINEN Lahden JS
3. Ian ROBERTSON Finndai, H:ki

    Jaa Facebookissa