Hämeenlinna Shiai 26.4.2014

Mukana 321 kilpailijaa 48 seurasta.

Tulokset

T11-28 (3)
1. NIKKILÄ Erica Nokian Judo
2. MYLLYLÄ Riina Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. KULMALA Susa Shinrai, Pirkkala
T11-36 (6)
1. BALATHANOVA Heda Meido-kan
2. IIVONEN Ella Fudoshin, Pori
3. LAVIKAINEN Ella Orimattilan JS
3. RUOPPA Lotta Chikara, Helsinki
P11-27 (6)
1. MONTONEN Nikita Popinniemen Isku, Kotka
2. AHLSTRAND Lenni Jigotai, Jyväskylä
3. KEKKI Tuomas Fudoshin, Pori
3. JÄRNSTEDT Antton Raision Ryhti
P11-30 (7)
1. SIREN Nea Fudoshin, Pori
2. MÄKELÄ Mikke Nokian Judo
3. PEKKANEN Lauri Pingviinit, Nurmijärvi
3. KOSUNEN Jimi Bodonos, Kerava
P11-34 (5)
1. KIVILÄ Rasmus Jukara
2. PÄIVIÖ Patrik Riihimäen JS
3. TEPPO Ukko Koyama, Rovaniemi
P11-42 (4)
1. TALVITIE Olli Hämeenlinnan JS
2. RASK Aaro Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. GRANFELT Benjamin Hontai Judo, Helsinki
P11-50 (3)
1. RASILA Leevi Hämeenlinnan JS
2. PURHONEN Oliver Bodonos, Kerava
3. HAUTALA Valtteri Hämeenlinnan JS
T13-32 (3)
1. STROM Marianna Lahden JS
2. ERKKILÄ Isla Fudoshin, Pori
3. NELL Lovisa Saltsjö JK
T13-36 (4)
1. MIEKKALEHTO Ronja Chikara, Helsinki
2. BALATHANOVA Heda Meido-kan
3. BENGTSSON Johanna Saltsjö JK
T13-40 (6)
1. BALATHANOVA Enisa Meido-kan
2. HEINONEN Emilia Orimattilan JS
3. LEPONEN Johanna Shirokawa, Porvoo
3. SUNDBERG Jenni Hontai Judo, Helsinki
T13-44 (2)
1. TEPPO Unna Koyama, Rovaniemi
2. RÖNING Saana Oulun Judokerho
T13-52 (3)
1. VAHE Lotta Orimattilan JS
2. PELKONEN Ronja Oulun Judokerho
3. NIEMI Ronja Oulun Judokerho
T13+52 (3)
1. UUSITALO Tiia Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. SUNDBERG Minttu Hontai Judo, Helsinki
3. YOUSEF Salma Shirokawa, Porvoo
P13-30 (3)
1. SALASMAA Ronja Chikara, Helsinki
2. LAHTI Eero Judo-Kan, Espoo
3. KAURANEN Anton Nokian Judo
P13-34 (16)
1. HAIKULAINEN Joonas Kamiza, Lappeenranta
2. PELKONEN Kasper Nokian Judo
3. KUJANHAARA Joonatan Chikara, Helsinki
3. SALONEN Pihla Fudoshin, Pori
5. JULKUNEN Marcus Hyvinkään JS
5. WAHLBERG Pessi Shirokawa, Porvoo
7. OJALA Anton Riihimäen JS
7. RANTALAINEN Atte Mikkelin Judo
P13-38 (11)
1. MYLLYLÄ Rasmus Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. MAKKONEN Joel Nummelan Judo
3. MIETTINEN Emil Helsingin JudoSport
3. KANERVA Veeti Kirkkonummen JS
5. LEPPÄLÄ Joona Pingviinit, Nurmijärvi
5. LAINE Elias Turun JS
7. SAARNIO Touko Helsingin JudoSport
7. JOKINEN Juuso Bodonos, Kerava
P13-42 (13)
1. PAJARI Vili Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. KHAZIEV Artur Chikara, Helsinki
3. KASURINEN Viktor Shirokawa, Porvoo
3. SUSI Daniil Helsingin JudoSport
5. TANTTU Julius Lahden JS
5. SALONEN Jere Hyvinkään JS
7. SNICKER Paavo Mikkelin Judo
7. INNA Junno Tyrvään Juro
P13-46 (8)
1. KANEVETS Artur Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. KÜNNAPUU Paul-martin Judo-Kan, Espoo
3. LAAKSO Veeti Nokian Judo
3. MCLACHLAN Mikael Helsingin JudoSport
5. HANNULA Eemil Hämeenlinnan JS
5. LAHTINEN Tuukka Hämeenlinnan JS
7. KOIVULA Christian Koyama, Rovaniemi
P13-50 (4)
1. ERIKSSON Max Shirokawa, Porvoo
2. SUOKANERVA Atte Koyama, Rovaniemi
3. PAAVILAINEN Matias Turun JS
P13-55 (2)
1. VIREN Jonna Shirokawa, Porvoo
2. SAARI Severi Tyrvään Juro
P13+55 (2)
1. NYMAN Joel Bodonos, Kerava
2. SIITONEN Peik Shirokawa, Porvoo
T15-44 (3)
1. KESÄLÄ Eevi Judo-Kan, Espoo
2. SUNDBERG Susanna Hontai Judo, Helsinki
3. BALATHANOVA Enisa Meido-kan
T15-48 (5)
1. OJURI Veera Orimattilan JS
2. LAMBERG Elise Hämeenlinnan JS
3. VAHE Lotta Orimattilan JS
T15-52 (3)
1. LUUKKONEN Ronja Jukara
2. RAVEALA Katri Chikara, Helsinki
3. SAUKKONEN Johanna Oulun Judokerho
T15-63 (4)
1. KEITAANNIEMI Tinja Bodonos, Kerava
2. HAUTALA Emilia Hämeenlinnan JS
3. PAKSUNIEMI Jenny Koyama, Rovaniemi
T15+63 (2)
1. KAUHANEN Viivi Hämeenlinnan JS
2. METSLA Leona Hyvinkään JS
P15-34 (4)
1. PELKONEN Kasper Nokian Judo
2. SALONEN Pihla Fudoshin, Pori
3. KUJANHAARA Joonatan Chikara, Helsinki
P15-38 (5)
1. PAVLOV Patrick Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. UUSITALO Toni Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. VIRTA Samuel Hyvinkään JS
P15-42 (13)
1. DJOUKAEV Turpal Hämeenlinnan JS
2. PAJARI Vili Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. AHONEN Joni Orimattilan JS
3. HOLOPAINEN Jussi Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. LINDQVIST Jonas Shirokawa, Porvoo
5. KHAZIEV Artur Chikara, Helsinki
7. HAKKARAINEN Santeri Jigotai, Jyväskylä
7. HEINONEN Henry Orimattilan JS
P15-46 (16)
1. HANNULA Juuso Kirkkonummen JS
2. KOIVISTO Konsta Meido-kan
3. MANTULIN Artjom Helsingin JudoSport
3. HUKKANEN Ville Chikara, Helsinki
5. KHIRCHILASVILI KHIRCHLA Raahen Judo
5. AHONEN Joonas Orimattilan JS
7. AKHMETKHANOV Adam Hämeenlinnan JS
7. ANDERSSON Mattias Saltsjö JK
P15-50 (12)
1. KORHONEN Roope Kajaanin Judokerho
2. TARMA Markus Jukara
3. LEPPÄLÄ Rasmus Chikara, Helsinki
3. LIIMATAINEN Joe Meido-kan
5. KANEVETS Rainer Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. TALVITIE Lassi Hämeenlinnan JS
7. PETROV Victor Bodonos, Kerava
7. LAMBERG Elise Hämeenlinnan JS
P15-55 (7)
1. HYRY Juho Helsingin JudoSport
2. MARKKANEN Samuli Jukara
3. TIITU Arttu Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. PULKKA Eric Jukara
P15-60 (5)
1. KUBAEV Sayd-arbi Tampereen Judo
2. ERONEN Sakari Tampereen Judo
3. LINNAKOSKI Mikko Nummelan Judo
P15-66 (3)
1. KOMULAINEN Jarkko Fudoshin, Rauma
2. JEWANDER Jesper Turun JS
3. HOLMSTRÖM Alexander Saltsjö JK
P15+66 (3)
1. LINDEMAN Roger Tampereen Judo
2. MUHONEN Leevi Mikkelin Judo
3. MÄKI Antti Turun JS
T18-48 (3)
1. SALASMAA Jasmi Chikara, Helsinki
2. OLLIKAINEN Ella Kamiza, Lappeenranta
3. MIETTINEN Johanna Hyvinkään JS
T18-57 (4)
1. JOKINEN Noora Bodonos, Kerava
2. KUJANSUU Elviira Fudoshin, Pori
3. VEIJALAINEN Henna Orimattilan JS
T18-63 (3)
1. PERSSON Paulina Saltsjö JK
2. KEITAANNIEMI Tinja Bodonos, Kerava
3. HAUTALA Emilia Hämeenlinnan JS
T18+63 (3)
1. PUUSTINEN Petra Yanagi, Heinävesi
2. KAUHANEN Viivi Hämeenlinnan JS
3. FALKENSTRÖM Lovisa Saltsjö JK
P18-50 (8)
1. LAHTINEN Jere Hämeenlinnan JS
2. ZERKIN Maxim Kostomuksha’s JT
3. NIITYNPÄÄ Roni Maskun Tempo
3. HUKKANEN Ville Chikara, Helsinki
5. SALONEN Rasmus Fudoshin, Pori
5. LEPPÄLÄ Rasmus Chikara, Helsinki
7. KUUTTI Väinö Tyrvään Juro
7. VIITANIEMI Niko Oulun Judokerho
P18-55 (7)
1. KOSKINEN Samuli Hämeenlinnan JS
2. VÄRINEN Santeri Koyama, Rovaniemi
3. KUUSELA-OPAS Juho Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. HEINILÄ Samuli Hämeenlinnan JS
P18-60 (6)
1. HELASMO Jose Maskun Tempo
2. MIELTY Aleksi Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. LAHTINEN Tuukka Tampereen Judo
3. MYLLYMÄKI Maxim Judo-Kan, Espoo
P18-66 (9)
1. HYÖTYLÄ Miikka Byakuya, Sodankylä
2. KEINÄNEN Niko Pingviinit, Nurmijärvi
3. OLIN Valtteri Bodonos, Kerava
3. YLITALO Joel Meido-kan
5. OJURI Eemeli Orimattilan JS
5. KESÄLÄ Aake Judo-Kan, Espoo
7. INGMAN Valtteri Turun JS
7. MUJUNEN Joosua Chikara, Helsinki
P18-73 (6)
1. MÄKINEN Oskari Nummelan Judo
2. MUHONEN Leevi Mikkelin Judo
3. BERGGREN Henri Meido-kan
3. HEISKANEN Timo Lahden JS
P18-81 (5)
1. HANNULA Henri Hämeenlinnan JS
2. NIEMELÄ Olli-oskari Tampereen Judo
3. LEPPÄLÄ Jere Pingviinit, Nurmijärvi
P18+81 (2)
1. LEPISTÖ Patrik Tampereen Judo
2. LEINONEN Jim Turun JS
N-AVOIN (9)
1. KAKKO Katri Lahden JS
2. PUUSTINEN Petra Yanagi, Heinävesi
3. OIKARINEN Johanna Helsingin JudoSport
3. ROUKKA Erja Fudoshin, Pori
5. SIVUNEN Johanna Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. LEINO Anni Orimattilan JS
7. SALO Mervi Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. EKROTH Katri Hämeenlinnan JS
N-57 (5)
1. KAKKO Katri Lahden JS
2. LAAKKONEN Tea Keido-kan, Siuntio
3. LEINO Anni Orimattilan JS
N-63 (4)
1. MATIKAINEN Pihla Maskun Tempo
2. AALTONEN Niina Hyvinkään JS
3. ROUKKA Erja Fudoshin, Pori
N-70 (1)
1. SALO Mervi Tikkurilan Judokat, Vantaa
M-66 (7)
1. MÄÄTTÄ Henri Judo-Kan, Espoo
2. VALTONEN Tommi Nummelan Judo
3. HYÖTYLÄ Miikka Byakuya, Sodankylä
3. YLITALO Joel Meido-kan
M-73 (4)
1. KAEWASA Sikko Hämeenlinnan JS
2. SIMOLA Otto Lahden JS
3. INGET Saku Hämeenlinnan JS
M-81 (9)
1. HOLOPAINEN Matias Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. SILTANEN Aleksi Judo-Kan, Espoo
3. PAUKKU Eelis Koyama, Rovaniemi
3. NUOTIOMAA Juuso Fudoshin, Pori
5. LUOMA Juho Tampereen Judo
5. PERUKANGAS Marko Turun JS
7. ROUKKA Matti Hämeenlinnan JS
7. KOUHIA Jan Chikara, Helsinki
M-90 (4)
1. OINONEN Aki Hämeenlinnan JS
2. VAHERI Ville Hyvinkään JS
3. SANTALA Miika Mikkelin Judo
M+90 (6)
1. NUORTEVA Lalli Hämeenlinnan JS
2. PUUMALAINEN Juho Mikkelin Judo
3. VIRTANEN Tuomas Hämeenlinnan JS
3. MÄLKIÄ Sampo Bodonos, Kerava
SenM A-80 (2)
1. MONTONEN Andrei Popinniemen Isku, Kotka
2. PULKKA Tuomas Jukara
SenM A+80 (4)
1. TOIVANEN Janne Akagi
2. VIRTANEN Jarno Jukara
3. OJARANTA Rami Riihimäen JS
SenN Y-80 (2)
1. OIKARINEN Johanna Helsingin JudoSport
2. SIVUNEN Johanna Tikkurilan Judokat, Vantaa
SenM Y-70 (2)
1. LAMCHENKO Denis Kostomuksha’s JT
2. LEMPINEN Kari Samurai, Valkeakoski
SenM Y-80 (5)
1. HILTUNEN Marko Waseda-Club, Uusikaupunki
2. KOKKOLA Jussi Mikkelin Judo
3. HEISKANEN Petri Tampereen Judo
SenM Y+80 (2)
1. KANNISTO Tuomo Finndai, Helsinki
2. LEMSTRÖM Timo Hyvinkään JS

    Jaa Facebookissa