Hämeenlinna Shiai 18.4.2015

Mukana 308 kilpailijaa 50 seurasta

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton palvelussa klikkaamalla tästä.

Tulokset

T11-28 (3)
1. KUOSMANEN Jenna Bodonos, Kerava
2. KOKKONEN Emma Mäntyharjun Judo
3. SEIKKULA Pihla-Maria Koyama, Rovaniemi
T11-32 (4)
1. MYLLYLÄ Riina Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. HARJU Noora Seinäjoen JS
3. PYYKKÖ Julia Lahden JS
T11-36 (4)
1. NIRHOLA Jenna-Liisa Nummelan Judo
2. NARVA Ada-Alexia Oulun JK
3. SIIVOLA Enni Byakuya, Sodankylä
T11-40 (3)
1. NIEMINEN Enna Orimattilan JS
2. PÖYSTI Eve Yama-Arashi, Varkaus
3. TORKKOLA Tilda Tampereen Judo
P11-27 (3)
1. MONTONEN Nikita Kotkan JS
2. KUOSA Toni Tampereen Judo
3. SEIKKULA Pihla-Maria Koyama, Rovaniemi
P11-30 (8)
1. KEKKI Tuomas Porin JS Fudoshin
2. OJANNE Justus Tyrvään Juro
3. PEKKI Rauno Hauve-Kan, Haukipuda
3. TUOMINEN Otso Vantaan Jukara
P11-34 (6)
1. TOIKKA Dmitrii Kotkan JS
2. JAAKONSAARI Jesse Porin JS Fudoshin
3. OJA Aaro Oulun JK
3. OJALA Elias Riihimäen JS
P11-38 (4)
1. OZDOEV Suleiman Helsingin Judosport
2. HUKKANEN Aleksi Chikara, H:ki
3. PARVIAINEN Matias Nummelan Judo
P11-50 (2)
1. REIJONEN Eetu Lahden JS
2. PURHONEN Oliver Bodonos, Kerava
T13-36 (3)
1. STROM Marianna Lahden JS
2. ÖSTERLUND Daniela Chikara, H:ki
3. SEIKKULA Louna-Lumia Koyama, Rovaniemi
T13-40 (3)
1. SUOKANERVA Inka Koyama, Rovaniemi
2. NARVA Anni-Olivia Oulun JK
3. RUOPPA Lotta Chikara, H:ki
T13-44 (2)
1. BALATKHANOVA Heda Helsingin Judosport
2. ERONEN Milja Tampereen Judo
T13-52 (2)
1. TEPPO Unna Koyama, Rovaniemi
2. ALAJOUTSIJÄRVI Emmi Byakuya, Sodankylä
P13-30 (6)
1. MÄKELÄ Mikke Nokian Judo
2. AHLSTRAND Lenni Jyväskylä Jigotai
3. OJANNE Justus Tyrvään Juro
3. MONTONEN Nikita Kotkan JS
P13-34 (10)
1. STROM Marianna Lahden JS
2. KIVILÄ Rasmus Vantaan Jukara
3. MATTERO Niko Lappeenrannan Kamiza
3. PETENBERG German Tikkurilan Judokat, Vantaa
P13-38 (12)
1. KUJANHAARA Joonatan Chikara, H:ki
2. JAAKONSAARI Jere Porin JS Fudoshin
3. OZDOEV Suleiman Helsingin Judosport
3. UUSITALO Aarre Hyvinkään Judoseura
5. SALMINEN Justus Shirokawa, Porvoo
5. SIRKKA Eetu Joutsan Tarmo
7. TANTTU Joonas Lahden JS
7. LAHTI Iiro Sobudo, Somero
P13-42 (10)
1. VEDZIZHEV Ismail Helsingin Judosport
2. TANTTU Julius Lahden JS
3. SUNDBERG Jenni Hontai Judo, H:ki
3. KERO Verneri Maskun Tempo
P13-46 (8)
1. KASURINEN Viktor Shirokawa, Porvoo
2. NISKANEN Joel Siuntion Keido-Kan
3. SIMONEN Timi Yama-Arashi, Varkaus
3. HANNULA Eemil Hämeenlinnan JS
P13-55 (4)
1. SEPPÄLÄ Väinö Maskun Tempo
2. KULMALA Rasmus Tampereen Judo
3. RASILA Leevi Hämeenlinnan JS
P13+55 (2)
1. NYMAN Joel Bodonos, Kerava
2. VAUHKONEN Joona Kejubo, Keuruu
T15-44 (3)
1. SUNDBERG Jenni Hontai Judo, H:ki
2. BALATKHANOVA Heda Helsingin Judosport
3. AIRAKSINEN Veera Oulun JK
T15-48 (7)
1. LAXEN Frida Kirkkonummen JS
2. BALATKHANOVA Enisa Helsingin Judosport
3. LAIHO Venla Nummelan Judo
3. LEPONEN Johanna Shirokawa, Porvoo
T15-52 (5)
1. ASKLÖF Aino Kirkkonummen JS
2. SALMELA Jutta Turun Judoseura
3. PYRRÖ Milla Yama-Arashi, Varkaus
T15-63 (4)
1. RAVEALA Katri Chikara, H:ki
2. NIEMI Ronja Oulun JK
3. ARGILLANDER Lotta Pikadon, Pieksämäki
T15+63 (2)
1. SUNDBERG Minttu Hontai Judo, H:ki
2. YOUSEF Salma Shirokawa, Porvoo
P15-38 (7)
1. AHLSTRAND Lassi Jyväskylä Jigotai
2. KUJANHAARA Joonatan Chikara, H:ki
3. RANTALAINEN Atte Mikkelin Judo
3. ALATALO Myrsky Tikkurilan Judokat, Vantaa
P15-42 (9)
1. PASSILA Juuso Bodonos, Kerava
2. TYYSKÄ Mika Mikkelin Judo
3. PEKKI Ilmari Hauve-Kan, Haukipuda
3. SAARI Svante Tyrvään Juro
P15-46 (9)
1. KHAZIEV Artur Chikara, H:ki
2. SUSI Daniil Helsingin Judosport
3. MIETTINEN Emil Helsingin Judosport
3. ELO Eino Fudoshin Rauma
P15-50 (7)
1. KANEVETS Artur Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. DJOUKAEV Turpal Hämeenlinnan JS
3. OLLIKKALA Jesse Nummelan Judo
3. HOLOPAINEN Jussi Tikkurilan Judokat, Vantaa
P15-55 (15)
1. LIIMATAINEN Joe Meido-Kan, H:ki
2. KOIVISTO Konsta Vantaan Jukara
3. VEHMAS Vili Kirkkonummen JS
3. TARMA Markus Vantaan Jukara
5. IHANAMÄKI Eetu Nokian Judo
5. OJALA Tuomas Bodonos, Kerava
7. TALVITIE Lassi Hämeenlinnan JS
7. KOIVUROVA Joonas Koyama, Rovaniemi
P15-60 (5)
1. KHIRCHILASHVILI Khirchla Raahen Judo
2. KULMALA Roni Tampereen Judo
3. VAUHKONEN Roope Kejubo, Keuruu
P15+66 (5)
1. TIITU Arttu Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. KOMULAINEN Jarkko Fudoshin Rauma
3. NIEMI Juho Tampereen Judo
T18-48 (3)
1. BALATKHANOVA Enisa Helsingin Judosport
2. LAXEN Frida Kirkkonummen JS
3. KURVINEN Lisa Orimattilan JS
T18-52 (2)
1. SANDELL Christina Turun Judoseura
2. TERTSUNEN Senja Riihimäen JS
T18-57 (7)
1. RAVEALA Katri Chikara, H:ki
2. MUUKKONEN Reetta Hontai Judo, H:ki
3. MALKKI Noora Yama-Arashi, Varkaus
3. OINONEN Sini Hämeenlinnan JS
T18-63 (3)
1. KEITAANNIEMI Tinja Bodonos, Kerava
2. MÄKINEN Emmi Siuntion Keido-Kan
3. PAKSUNIEMI Jenny Koyama, Rovaniemi
T18+63 (3)
1. SUNDBERG Minttu Hontai Judo, H:ki
2. SALO Aada Lahden JS
3. HAUTALA Emilia Hämeenlinnan JS
P18-50 (5)
1. DJOUKAEV Turpal Hämeenlinnan JS
2. MÄKINEN Elias Siuntion Keido-Kan
3. PAVLOV Patrick Tikkurilan Judokat, Vantaa
P18-55 (11)
1. TARMA Markus Vantaan Jukara
2. KOIVISTO Konsta Vantaan Jukara
3. HANNULA Juuso Kirkkonummen JS
3. KANEVETS Rainer Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. LEHTINEN Väinö Maskun Tempo
5. HUKKANEN Ville Chikara, H:ki
7. VEHMAS Vili Kirkkonummen JS
7. PIRINEN Eemil Maskun Tempo
P18-60 (15)
1. KOSKINEN Samuli Hämeenlinnan JS
2. PETROV Victor Bodonos, Kerava
3. HYTTINEN Joni Kiteen Kippon
3. HELASMO Jose Maskun Tempo
5. HAUKKALA Iisak Seinäjoen JS
5. IHME Eemeli Oulun JK
7. VÄRINEN Santeri Koyama, Rovaniemi
7. SARASMAA Juhani Espoon Urheilijat
P18-66 (11)
1. MYLLYMÄKI Maxim Judo-Kan, Espoo
2. KEINÄNEN Niko Ping-Viinit, Nurmijä
3. MIELTY Aleksi Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. HEINILÄ Samuli Hämeenlinnan JS
5. RUOPPA Lassi Chikara, H:ki
5. LAHTINEN Tuukka Tampereen Judo
7. LÄSPÄ Juho Kotkan JS
7. LÖTJÖNEN Mika Kotkan JS
P18-73 (11)
1. PYYKKÖ Miska Lahden JS
2. MUHONEN Leevi Mikkelin Judo
3. ARGILLANDER Aleksi Pikadon, Pieksämäki
3. MUJUNEN Joosua Chikara, H:ki
5. RÄISÄNEN Lauri Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. HEISKANEN Miika Yama-Arashi, Varkaus
7. INGMAN Valtteri Turun Judoseura
7. PAKSUNIEMI Joonas Koyama, Rovaniemi
P18-81 (5)
1. HEISKANEN Timo Lahden JS
2. LAMBACKA Markus Koyama, Rovaniemi
3. BERGGREN Henri Meido-Kan, H:ki
P18+81 (3)
1. PYYKKÖ Markus Lahden JS
2. MÄKI Antti Turun Judoseura
3. MANKKI Matias Kotkan JS
N-63 (4)
1. SUOMI Sonja Kotkan JS
2. ELONEN Heidi Orimattilan JS
3. EKROTH Katri Hämeenlinnan JS
N+70 (4)
1. LEHTONEN Elina Kejubo, Keuruu
2. MARISTO Pia Vantaan Jukara
3. PALOSVIRTA Pia Hyvinkään Judoseura
M-60 (3)
1. KOSKINEN Samuli Hämeenlinnan JS
2. VÄRINEN Santeri Koyama, Rovaniemi
3. LUHTANEN Lari Hontai Judo, H:ki
M-66 (2)
1. RISKI Eero Hämeenlinnan JS
2. HEINILÄ Samuli Hämeenlinnan JS
M-81 (14)
1. VERLIN Klaus Hontai Judo, H:ki
2. KOIVULAHTI Sampsa Hämeenlinnan JS
3. VIRTA Matti Koyama, Rovaniemi
3. LUOMA Juho Tampereen Judo
5. SILTANEN Aleksi Judo-Kan, Espoo
5. KASKISTO Juho Fudoshin Rauma
7. LAMBACKA Markus Koyama, Rovaniemi
7. ANSALAHTI Simo Hämeenlinnan JS
M-90 (4)
1. HANNULA Henri Hämeenlinnan JS
2. SÄRKILAHTI Lauri Espoon Urheilijat
3. TONTERI Jani Joutsan Tarmo
M+90 (7)
1. NUORTEVA Lalli Hämeenlinnan JS
2. NIEMI Mikko Turun Judoseura
3. VIRTANEN Tuomas Hämeenlinnan JS
3. SALMELA Juha-Matti Turun Judoseura
VN+70 (3)
1. MARISTO Pia Vantaan Jukara
2. PALOSVIRTA Pia Hyvinkään Judoseura
3. HULKKO Marja-Liisa Riihimäen JS
VMA-85 (5)
1. HAUKKALA Tero Seinäjoen JS
2. MONTONEN Andrei Kotkan JS
3. TAMMINEN Ari Hämeenlinnan JS
VMY-80 (3)
1. ARBUZOV Vladimir Lohjan Urheilijat
2. OJALA Tero Riihimäen JS
3. LAAKSONEN Kari Turun Judoseura
VMY+80 (3)
1. HUKKANEN Jarmo Chikara, H:ki
2. LEMSTRÖM Timo Hyvinkään Judoseura
3. OJARANTA Rami Riihimäen JS

    Jaa Facebookissa