Hämeenlinna Shiai 13.4.2013

Kilpailuun osallistui 362 ottelijaa. He edustivat yhteensä 57 eri seuraa Suomesta ja Venäjältä. 

Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi



Tulokset

ET-28 (5)
1.    YAKOVLEVA Daria    Murmansk
2.    SALASMAA Ronja    Chikara, Helsinki
3.    JOHANSSON Aino    Fudoshin, Pori

ET-32 (6)
1.    AAKKO Ella    Hontai Judo, Helsinki
2.    BALATKHANOVA Heda    Meido-kan
3.    STROM Marianna    Lahden JS
3.    IIVONEN Ella    Fudoshin, Pori

ET-40 (5)
1.    SUNDBERG Jenni    Hontai Judo, Helsinki
2.    TEPPO Unna    Koyama, Rovaniemi
3.    GIHL Klara    Saltsjö JK

EP-27 (4)
1.    TARKKIO Vikke    Fudoshin, Pori
2.    GRIGOREV Sergey    Olimpiyskie nadezdy
3.    PASIUK Matvei    Murmansk

EP-30 (12)
1.    SALONEN Pihla    Fudoshin, Pori
2.    JAAKONSAARI Jere    Fudoshin, Pori
3.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki
3.    JULKUNEN Marcus    Hyvinkään JS
5.    KARINKANTA Eelis    Tampereen Judo
5.    TEPPO Ukko    Koyama, Rovaniemi
7.    TOIKKA Dimitry    Kotkan JS
7.    HAIKULAINEN Joonas    Kamiza, Lappeenranta

EP-34 (6)
1.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
2.    LEPPÄLÄ Joona    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    DRUZHININ Egor    Koyama, Rovaniemi
3.    MAKKONEN Joel    Nummelan Judo

EP-38 (4)
1.    VÄISÄNEN Olavi    Nokian Judo
2.    VESALA Jesper    Hämeenlinnan JS
3.    TURA Olli    Kotkan JS

EP-42 (4)
1.    HANNULA Eemil    Hämeenlinnan JS
2.    KULMALA Rasmus    Tampereen Judo
3.    LAAKSO Veeti    Nokian Judo

EP-46 (4)
1.    KOGAI Alexandr    Olimpiyskie nadezdy
2.    TURTA Santeri    Turun JS
3.    NIEMINEN Joonas    Hämeenlinnan JS





DT-32 (10)
1.    SALONEN Pihla    Fudoshin, Pori
2.    AAKKO Ella    Hontai Judo, Helsinki
3.    IIVONEN Ella    Fudoshin, Pori
3.    BALATKHANOVA Enisa    Meido-kan
5.    JOHANSSON Inka    Fudoshin, Pori
5.    YAKOVLEVA Daria    Murmansk
7.    LAHTI Gia    Rauman Judoseura Sam
7.    JOKINEN Iida    Riihimäen JS

DT-36 (4)
1.    HEUSALA Helena    Himangan JS
2.    SUNDBERG Jenni    Hontai Judo, Helsinki
3.    KRUUSI Anne-Liis    Jukara

DT-40 (4)
1.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo, Helsinki
2.    BAGIROVA Maria    Olimpiyskie nadezdy
3.    KESÄLÄ Eevi    Judo-Kan, Espoo

DT-52 (3)
1.    PENTTI Fanny    Hämeenlinnan JS
2.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki
3.    SÖDERHOLM Anni    Lahden JS

DT+52 (7)
1.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    LEPPÄNIEMI Vilma    Lappajärven Veikot
3.    SUNDBERG Minttu    Hontai Judo, Helsinki
3.    EVÄLÄ Jenni    Lappajärven Veikot

DP-30 (6)
1.    PELKONEN Kasper    Nokian Judo
2.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki
3.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    PURANEN Jesse    Kotkan JS

DP-34 (10)
1.    PAVLOV Patrick    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
3.    AHLSTRAND Lassi    Jigotai, Jyväskylä
3.    KULMALA Roni    Shinrai, Pirkkala
5.    ELO Eino    Fudoshin, Rauma
5.    RANTALAINEN Atte    Mikkelin Judo
7.    KUBAEV Said-Khamzat    Tampereen Judo
7.    JOKINEN Juuso    Bodonos, Kerava

DP-38 (20)
1.    HOLOPAINEN Jussi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    KHIRCHILASHVILI Khirchla    Raahen Judo
3.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
3.    OINAS William    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    PAJUNEN Robin    Jukara
5.    SUSI Daniil    Helsingin JudoSport
7.    NEVALAINEN Mikko    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    VANHANEN Mikael    Kamiza, Lappeenranta

DP-42 (10)
1.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    GIHL Anton    Saltsjö JK
3.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
5.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
5.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
7.    TALVITIE Lassi    Hämeenlinnan JS
7.    SÄTTERLUNDS Pontus    Saltsjö JK

DP-46 (3)
1.    TARMA Markus    Jukara
2.    TYYSKÄ Mika    Mikkelin Judo
3.    PAAVILAINEN Matias    Turun JS

DP-50 (6)
1.    KÄCK Joakim    Saltsjö JK
2.    BADRUTDINOV Arslan    Murmansk
3.    TIITU Arttu    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    OLSSON Edvyn    Saltsjö JK

DP-55 (6)
1.    ROUDAK Ilja    Hontai Judo, Helsinki
2.    KOMULAINEN Jarkko    Fudoshin, Rauma
3.    KULMALA Roni    Tampereen Judo
3.    VILEN Julius    Kotkan JS





CT-40 (4)
1.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
2.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo, Helsinki
3.    BAGIROVA Maria    Olimpiyskie nadezdy

CT-44 (3)
1.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
2.    OLLIKAINEN Ella    Kamiza, Lappeenranta
3.    NIEMINEN Juulia    Rauman Judoseura Sam

CT-52 (7)
1.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava
2.    HONKO Helmi    Tampereen Judo
3.    PÖYSTI Nea    Yama-Arashi, Varkaus
3.    LEHTOLA Laura    Tampereen Judo

CT-57 (7)
1.    ALI-PENTTILÄ Jenni    Hämeenlinnan JS
2.    KÄRHÄ Viivi    Meido-kan
3.    MAJAVA Beata    Koyama, Rovaniemi
3.    KUJANSUU Elviira    Fudoshin, Pori

CT-63 (4)
1.    PERSSON Paulina    Saltsjö JK
2.    KERMINEN Kaisa    Tampereen Judo
3.    PAKSUNIEMI Jenny    Koyama, Rovaniemi

CT+63 (2)
1.    KAUHANEN Viivi    Hämeenlinnan JS
2.    FALKENSTRÖM Lovisa    Saltsjö JK

CP-38 (7)
1.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
2.    HOLOPAINEN Jussi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    PULKKA Jens    Jukara
3.    KHIRCHILASHVILI Khirchla    Raahen Judo

CP-42 (15)
1.    KORHONEN Roope    Kajaanin Judokerho
2.    HANNULA Juuso    Kirkkonummen JS
3.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
3.    KANEVETS Rainer    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    TALVITIE Lassi    Hämeenlinnan JS
5.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
7.    SALONEN Rasmus    Fudoshin, Pori
7.    SALA Matias    Nummelan Judo

CP-46 (11)
1.    LAIRI Roope    Hyvinkään JS
2.    NIEMI Santeri    Oulun Judokerho
3.    IHME Eemeli    Oulun Judokerho
3.    LAHTINEN Jere    Hämeenlinnan JS
5.    PULKKA Eric    Jukara
5.    KAUPPINEN Niilo    Akagi
7.    MARKKANEN Samuli    Jukara
7.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki

CP-50 (10)
1.    HEINONEN Eetu    Meido-kan
2.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
3.    LAHTINEN Tuukka    Tampereen Judo
3.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki
5.    KOIVURANTA Timo    Koyama, Rovaniemi
5.    KOLEHMAINEN Miko    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    OIVO Veeti    Raahen Judo
7.    WECK Henri    Hämeenlinnan JS

CP-55 (8)
1.    PYYKKÖ Miska    Lahden JS
2.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KOKKONIEMI Samuel    Kaustisen Pohjan-Vei
3.    KURTTILA Henri    Raahen Judo
5.    SAARINEN Tomas    Rauman Judoseura Sam
5.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
7.    SIPOLA Veikka    Kotkan JS
7.    HAARALA Elmeri    Kita-Kan, Kemi

CP-60 (6)
1.    KESÄLÄ Aake    Judo-Kan, Espoo
2.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
3.    PUURONEN Atte    Koyama, Rovaniemi
3.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi

CP-66 (3)
1.    MUHONEN Leevi    Mikkelin Judo
2.    RÄSÄNEN Santtu    Joen Yawara, Joensuu
3.    ROUSKU Oleksi    Kamiza, Lappeenranta

CP+66 (7)
1.    SIKET-SZASZ Aron    Judo-Kan, Espoo
2.    LAMBACKA Markus    Koyama, Rovaniemi
3.    RINNE Tuomas    Rauman Judoseura Sam
3.    LINDEMAN Roger    Tampereen Judo





BT-52 (6)
1.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen JS
2.    OINONEN Sini    Hämeenlinnan JS
3.    KEINÄNEN Inka    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava

BT-57 (5)
1.    ALI-PENTTILÄ Jenni    Hämeenlinnan JS
2.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos, Kerava
3.    KUJANSUU Elviira    Fudoshin, Pori

BT+63 (1)
1.    VALOLAHTI Aino    Koyama, Rovaniemi

BP-45 (4)
1.    NIEMI Santeri    Oulun Judokerho
2.    VIITANIEMI Niko    Oulun Judokerho
3.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki

BP-50 (6)
1.    MYLLYMÄKI Maxim    Judo-Kan, Espoo
2.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan JS
3.    VÄRINEN Santeri    Koyama, Rovaniemi
3.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki

BP-55 (13)
1.    LEHTINEN Joel    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    RÖNKKÖ Thomas    Orimattilan JS
3.    OIVO Vili    Raahen Judo
3.    LÄSPÄ Juho    Kotkan JS
5.    HUUSKOLA Sakari    Tampereen Judo
5.    KETTUNEN Casper    Lahden JS
7.    LINDE Lauri    Raahen Judo
7.    TARVAINEN Sami    Judo-Kan, Espoo

BP-60 (13)
1.    TUURALA Henri    Raision Ryhti
2.    RATILAINEN Jani    Joen Yawara, Joensuu
3.    KESTI Jere    Darmakai, Laukaa
3.    HIITTU Oskari    Hämeenlinnan JS
5.    KUOSA Teemu    Lahden JS
5.    YLITALO Joel    Meido-kan
7.    KAUHANEN Robin    Hämeenlinnan JS
7.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi

BP-66 (11)
1.    RÖNKKÖ Stefan    Orimattilan JS
2.    HYÖTYLÄ Miikka    Byakuya, Sodankylä
3.    HUOTARI Matias    Meido-kan
3.    RISTOLA Artur    Kotkan JS
5.    SALA Julius    Nummelan Judo
5.    HEISKANEN Timo    Lahden JS
7.    IMPOLA Jonne    Raahen Judo
7.    HAST Joona    Kita-Kan, Kemi

BP-73 (5)
1.    HÄNNINEN Konsta    Pikadon, Pieksamäki
2.    INGET Saku    Hämeenlinnan JS
3.    ORAVA Jesse    Arashi, Loviisa

BP-81 (8)
1.    HANNULA Henri    Hämeenlinnan JS
2.    OINONEN Aki    Hämeenlinnan JS
3.    JUOPPERI Matti    Kirkkonummen JS
3.    LEPPÄLÄ Jere    Pingviinit, Nurmijärvi
5.    PYYKKÖ Markus    Lahden JS
5.    VALIMA Jiro    Riihimäen JS
7.    KANGAS Sami    Holjutai, Hollola
7.    MÄKELÄ Heikki    Heinolan Judo





N-52 (2)
1.    NURMINEN Nathalie    Judo-Kan, Espoo
2.    VEIJALAINEN Henna    Orimattilan JS

N-57 (3)
1.    LEINO Anni    Orimattilan JS
2.    KOSKELA Elli    Finndai, Helsinki
3.    EKROTH Katri    Hämeenlinnan JS

N-63 (5)
1.    KOSKENNIEMI Kerttu    Helsingin JudoSport
2.    MIETTINEN Claudia    Meido-kan
3.    SUOMI Sonja    Kotkan JS

N+70 (5)
1.    VALOLAHTI Aino    Koyama, Rovaniemi
2.    OIKARINEN Johanna    Helsingin JudoSport
3.    MARISTO Pia    Jukara

M-66 (6)
1.    TUOMAALA Jani    Raision Ryhti
2.    RONKAINEN Tuomas    Judo-Kan, Espoo
3.    VON MARTENS Robert    Judo-Kan, Espoo
3.    HIRVONEN Mika    Darmakai, Laukaa

M-73 (9)
1.    KOIVULAHTI Sampsa    Hämeenlinnan JS
2.    KAEWASA Sikko    Hämeenlinnan JS
3.    HOLOPAINEN Matias    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KANGAS Teemu    Holjutai, Hollola
5.    ARNDT Michael    Finndai, Helsinki
5.    KOLEHMAINEN Atte    Bodonos, Kerava
7.    PEITSALO Petri    Judo-Kan, Espoo
7.    TANTTU Aleksi    Lahden JS

M-81 (9)
1.    HILTUNEN Marko    Waseda-Club, Uusikaupunki
2.    HURMERINTA Niklas    Arashi, Loviisa
3.    MERISAARI Riku    Raision Ryhti
3.    VEHVILÄINEN Tommi    Darmakai, Laukaa
5.    NYBERG Niko    Lahden JS
5.    MUITTARI Sami    Darmakai, Laukaa
7.    KOHO Jami    Nokian Judo
7.    MATVEEV Egor    Lappajärven Veikot

M-90 (5)
1.    SAARI Otto    Salon Budoseura
2.    SANTALA Miika    Keuruun Kejubo
3.    MERISAARI Riku    Raision Ryhti

M+90 (7)
1.    LAAKSONEN Leo    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    HEISKANEN Atte    Lahden JS
3.    KEITAANNIEMI Tatu    Bodonos, Kerava
3.    MÄLKIÄ Sampo    Bodonos, Kerava



SM-80 (4)
1.    HILTUNEN Marko    Waseda-Club, Uusikaupunki
2.    KOHO Jami    Nokian Judo
3.    KOKKOLA Jussi    Mikkelin Judo

SM+80 (2)
1.    KANNISTO Tuomo    Finndai, Helsinki
2.    HEIKKINEN Ari    Hämeenlinnan JS
    Jaa Facebookissa