Genelec Turnaus 15.11.2014 Iisalmi

Tulokset

Miehet alle 73 kg (8)
1. Krister RAERINNE Iisalmen JS
2. Lari KOISTINEN Kuopion JS Tomodachi
3. Alexey ZHARKOV Kostomuksha judo clu
3. Joona HAST Kita-Kan, Kemi
5. Joona LOUKASMÄKI Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
5. Leif LINDGREN Pellon JS
7. Jani LAHERTO Iisalmen JS
7. Miro RISSANEN Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

Miehet alle 90 kg (4)
1. Vasiliy TURYANSKII Kostomuksha Judo Tea
2. Jimi KOIVISTO Iisalmen JS
3. Maxim PARSHAKOV Kostomuksha Judo Tea

Naiset alle 63 kg (2)
1. Katriina KORHONEN Iisalmen JS
2. Miia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu

U11 alle 34kg (4)
1. Ukko TEPPO Koyama, Rovaniemi
2. Tatu SATOKANGAS Raahen Judo
3. Eemil KOPONEN Kuopion JS Tomodachi

U11 pojat alle 26kg (5)
1. Ville RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Totti POHJA Koyama, Rovaniemi
3. Topi KYÖTIKKI Koyama, Rovaniemi

U11 pojat alle 30kg (7)
1. Rauno PEKKI Hauve-Kan, Haukipuda
2. Aapo PIIRAINEN Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
3. Altti HEIKKINEN Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
3. Nico KIISKINEN Oulun JK

U11 pojat alle 36kg (3)
1. Sampo JÄNTTI JS Sakura, Kuopio
2. Louna-Lumia SEIKKULA Koyama, Rovaniemi
3. Oliver TÖRMÄKANGAS Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

U11 tytöt alle 29kg (3)
1. Tiia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Emilia AHONEN Kajaanin JK
3. Pihla-Maria SEIKKULA Koyama, Rovaniemi

U11 tytöt alle 35kg (5)
1. Sini PIIROINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Anna KORTESALMI Koyama, Rovaniemi
3. Louna-Lumia SEIKKULA Koyama, Rovaniemi

U11 tytöt alle 41kg (4)
1. Inka SUOKANERVA Koyama, Rovaniemi
2. Anni-Olivia NARVA Oulun JK
3. Lidia EVANS Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

U13 pojat alle 30 kg (3)
1. Aatu PULKKINEN JS Sakura, Kuopio
2. Venla KANKAINEN Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
3. Kristian RAJAKANGAS Iisalmen JS

U13 pojat alle 35 kg (2)
1. Veikko RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Kasper KÄRKKÄINEN Kuopion JS Tomodachi

U13 pojat alle 38 kg (4)
1. Aapeli POHJA Koyama, Rovaniemi
2. Verneri SÄISÄ Iisalmen JS
3. Simo KLOTCHKOV Kuopion JS Tomodachi

U13 pojat alle 42 kg (5)
1. Miro KETTUNEN Iisalmen JS
2. Timi SIMONEN Yama-Arashi, Varkaus
3. Oliver GRÖNHOLM JS Sakura, Kuopio

U13 pojat alle 46 kg (4)
1. Elmeri KOPONEN Kuopion JS Tomodachi
2. Mika TYYSKÄ Mikkelin Judo
3. Maksim SAASTAMOINEN Joen Yawara, Joensuu

U13 pojat alle 50 kg (3)
1. Sakari PIETARINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Atte SUOKANERVA Koyama, Rovaniemi
3. Oskari MUSTONEN Joen Yawara, Joensuu

U13 pojat alle 55 kg (2)
1. Alex KORTESALMI Koyama, Rovaniemi
2. Jukka KOIVULA Koyama, Rovaniemi

U13 tytöt alle 40 k (2)
1. Miia TIKKANEN Kajaanin JK
2. Olivia TÖRMÄKANGAS Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

U13 tytöt alle 44 k (3)
1. Siiri HALONEN J oen Yawara, Joensuu
2. Unna TEPPO Koyama, Rovaniemi
3. Pia PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus

U15 pojat alle 38 kg (3)
1. Ilmari PEKKI Hauve-Kan, Haukipuda
2. Kasperi KAARRINEN JS Sakura, Kuopio
3. Konsta JUNTUNEN Kajaanin JK

U15 pojat alle 46 kg (5)
1. Kaarle OVASKAINEN JS Sakura, Kuopio
2. Eetu NISSINEN JS Sakura, Kuopio
3. Valtteri KANKAINEN Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

U15 pojat alle 50 kg (3)
1. Joonas KOIVUROVA Koyama, Rovaniemi
2. Atte SUOKANERVA Koyama, Rovaniemi
3. Kristian HEIKKINEN Kajaanin JK

U15 pojat alle 55 kg (2)
1. Eerik KARJALAINEN Pikadon, Pieksämäki
2. Tatu HÄMÄLÄINEN Mikkelin Judo

U15 tytöt alle 52 k (2)
1. Johanna SAUKKONEN Oulun JK
2. Veera AIRAKSINEN Oulun JK

U15 tytöt alle 57 k (2)
1. Tiia Maria TIKKANEN Kajaanin JK
2. Tessa KOPONEN Kuopion JS Tomodachi

U15 tytöt alle 63 k (3)
1. Ronja NIEMI Oulun JK
2. Miika HEISKANEN Yama-Arashi, Varkaus
3. Jenny PAKSUNIEMI Koyama, Rovaniemi

U18 pojat alle 60 kg (2)
1. Santeri NIEMI Oulun JK
2. Matias PENTTINEN Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

U18 pojat alle 73 kg (4)
1. Krister RAERINNE Iisalmen JS
2. Jonne IMPOLA Raahen Judo
3. Joonas PAKSUNIEMI Koyama, Rovaniemi

    Jaa Facebookissa