Genelec Turnaus 14.11.2015 Iisalmi

Mukana 93 ottelijaa 15 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton palvelussa klikkaamalla tästä.

Tulokset

Miehet alle 73 kg (4)
1. Lari KOISTINEN Kuopion JS Tomodachi
2. Lamchenko DENIS Kostomuksha Judo Tea
3. Janne POIKONEN Kerimäen Judonoko
Miehet alle 81 kg (3)
1. Toni TUHKIO Kuopion JS Tomodachi
2. Vesa KOSKELO Kajaanin JK
3. Joonas RANTAPÄÄ Oulun JK
Miehet alle 90 kg (4)
1. Jimi KOIVISTO Iisalmen JS
2. Mika PITKÄNEN Oulun JK
3. Atte HEIKKINEN Iisalmen JS
Naiset alle 57 kg (2)
1. Reeta VINTER Finndai, H:ki
2. Miia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu
U11 pojat alle 25 kg (3)
1. Totti POHJA Koyama, Rovaniemi
2. Aatu SOINI Oulun JK
3. YAROSLAV Kolotov Kostomuksha Judo Tea
U11 pojat alle 29 kg (4)
1. Ville RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Tinja KORHONEN JS Sakura, Kuopio
3. Kirill SERGEEV JS Sakura, Kuopio
U11 pojat alle 31 kg (5)
1. Rauno PEKKI Hauve-Kan, Haukipuda
2. Eelis ORAVA Oulun JK
3. Lalli POHJA Koyama, Rovaniemi
U11 pojat alle 35 kg (7)
1. Aaro OJA Oulun JK
2. Anna KORTESALMI Koyama, Rovaniemi
3. Eero OJA Oulun JK
3. Nico KIISKINEN Oulun JK
U11 pojat alle 42 kg (5)
1. Jere RANTAPÄÄ Oulun JK
2. Elias TYKKYLÄINEN Koyama, Rovaniemi
3. Riku POIKONEN Kerimäen Judonoko
U11 tytöt alle 32 kg (3)
1. Tinja KORHONEN JS Sakura, Kuopio
2. Pihla-Maria SEIKKULA Koyama, Rovaniemi
3. Alisa MELARANTA Koyama, Rovaniemi
U11 tytöt alle 36 kg (3)
1. Ella NYKÄNEN Yama-Arashi, Varkaus
2. Anna KORTESALMI Koyama, Rovaniemi
3. Ada NARVA Oulun JK
U11 tytöt alle 44 kg (2)
1. Emilia MELARANTA Koyama, Rovaniemi
2. Eve PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
U13 pojat alle 36 kg (5)
1. Veikko RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Eemeli SOINI Oulun JK
3. Rauno PEKKI Hauve-Kan, Haukipuda
U13 pojat alle 38 kg (3)
1. Matvey SERGEEV JS Sakura, Kuopio
2. Kristian RAJAKANGAS Iisalmen JS
3. Riku TIMONEN Koyama, Rovaniemi
U13 pojat alle 42 kg (5)
1. Kasper KÄRKKÄINEN Kuopion JS Tomodachi
2. Aki RYHÄNEN Joen Yawara, Joensuu
3. Sampo JÄNTTI JS Sakura, Kuopio
U13 pojat alle 46 kg (3)
1. Jere RANKINEN Vihannin Judo
2. Aleksi ELONIEMI Oulun JK
3. Arvi AINALI Oulun JK
U13 pojat alle 50 kg (3)
1. Unna TEPPO Koyama, Rovaniemi
2. Jesse IGNATOVICH JS Sakura, Kuopio
3. Topias TÖRMÄKANGAS Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
U13 pojat yli 55 kg (4)
1. Sakari PIETARINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Oskari MUSTONEN Joen Yawara, Joensuu
3. Alex KORTESALMI Koyama, Rovaniemi
U13 tytöt alle 36 kg (3)
1. Sini PIIROINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Emilia MELARANTA Koyama, Rovaniemi
3. Ella NYKÄNEN Yama-Arashi, Varkaus
U13 tytöt alle 44 kg (3)
1. Inka SUOKANERVA Koyama, Rovaniemi
2. Anni NARVA Oulun JK
3. Eve PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
U15 pojat alle 46 kg (3)
1. Ilmari PEKKI Hauve-Kan, Haukipuda
2. Kasper KÄRKKÄINEN Kuopion JS Tomodachi
3. Simo KLOCHKOV Kuopion JS Tomodachi
U15 pojat alle 55 kg (4)
1. Väinö KUISMIN Iisalmen JS
2. Viljami SIIVOLA Koyama, Rovaniemi
3. Sami RÖNTY Kajaanin JK
U15 pojat alle 60 kg (2)
1. Ronja NIEMI Oulun JK
2. Kristian HEIKKINEN Kajaanin JK
U15 tytöt alle 57 kg (4)
1. Siiri HALONEN Joen Yawara, Joensuu
2. Saana RÖNING Oulun JK
3. Unna TEPPO Koyama, Rovaniemi
U18 pojat alle 60 kg (4)
1. Patrik PALLARI Oulun JK
2. Eemeli IHME Oulun JK
3. Eelis LANTTO Oulun JK
U18 pojat alle 66 kg (2)
1. Zerkin MAX Kostomuksha Judo Tea
2. Tatu HÄMÄLÄINEN Mikkelin Judo

    Jaa Facebookissa