Genelec-turnaus 10.11.2012 Iisalmi

Ottelijoita 184 kappaletta jotka edustivat 24 eri seuraa

Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi


Tulokset

ET-28
1. Elisa MAUNUMÄKI, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
2. Hannele HEUSALA, Himangan JS

ET-40
1. Kerttu RÄSÄNEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Ronja PELKONEN, Oulun Judokerho
3. Pia PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus
3. Ronja MIEKKALEHTO, Judo-Kan, Espoo
5. Lidia EVANS, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
5. Emma POHJOLA, Yama-Arashi, Varkaus

EP-27
1. Henrik KETTUNEN, Kokkai-Kan, Tornio
2. Akseli MAUNUMÄKI, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
3. Juuso LAURONEN, Tsunami, Nurmes

EP-30
1. Jussi HEIKKILÄ, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
2. Pauli VUORMA, Joen Yawara, Joensuu
3. Aatu PULKKINEN, Sakura, Kuopio
3. Matvey SERGEEV, Sakura, Kuopio
5. Konsta JUNTUNEN, Kajaanin Judokerho
5. Miro MANDERBACKA, Himangan JS
7. Olli HEISKANEN, Tomodachi, Kuopio
7. Sisu RAUMA, Kaustisen Pohjan-Vei

EP-34
1. Iivari VIHANTO, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
2. Jaakko OJALA, Yama-Arashi, Varkaus
3. Veeti KAIKKONEN, Oulun Judokerho
3. Ville KORHONEN, Yama-Arashi, Varkaus
5. Aleksi FEODOROFF, Tomodachi, Kuopio
5. Topias TÖRMÄKANGAS, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
7. Igor SMIRIN, Sakura, Kuopio
7. Joel LOUKASMÄKI, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

EP-38
1. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Veeti TOSSAVAINEN, Shiranami, Lapinlahti
3. Pyry RAUMA, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Elmeri KOPONEN, Tomodachi, Kuopio
5. Jesse KANNINEN, Iisalmen JS
5. Pauli TURHANEN, Himangan JS
7. Benjamin EVANS, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
7. Jasper LUKKARI, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

EP-42
1. Kristian HEIKKINEN, Kajaanin Judokerho
2. Juho LIPPONEN, Tsunami, Nurmes

EPT-50
1. Atte SUOKANERVA, Koyama, Rovaniemi
2. Sara KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Eljas SAVOLAINEN, Iisalmen JS

DT-36
1. Ronja PELKONEN, Oulun Judokerho
2. Helena HEUSALA, Himangan JS

DT-40
1. Tia-maria TIKKANEN, Kajaanin Judokerho
2. Ida FEODOROFF, Tomodachi, Kuopio

DT-44
1. Jonna OJALA, Yama-Arashi, Varkaus
2. Johanna SAUKKONEN, Oulun Judokerho

DT-52
1. Tiia TIMMERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei
2. Jutta NISSINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Ida PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus

DT+52
1. Meeri KORHONEN, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti
2. Jenny PAKSUNIEMI, Koyama, Rovaniemi
3. Saara SUONVIERI, Koyama, Rovaniemi

DP-30
1. Alex KIISKINEN, Oulun Judokerho
2. Sisu RAUMA, Kaustisen Pohjan-Vei

DP-34
1. Lauri KURTTILA, Raahen Judo
2. Kaarle OVASKAINEN, Sakura, Kuopio
3. Elias SOPO, Sakura, Kuopio

DP-38
1. Santeri HAKKARAINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Khirchla KHIRCHILASHVILI, Raahen Judo
3. Riku HEIMONEN, Pikadon, Pieksamäki
3. Antti TUOMIKOSKI, Raahen Judo
5. Niklas MOISIO, Oulun Judokerho
5. Antti BOMAN, Yama-Arashi, Varkaus
7. Pyry RAUMA, Kaustisen Pohjan-Vei
7. Kasperi MALKKI, Yama-Arashi, Varkaus

DP-46
1. Veeti OIVO, Raahen Judo
2. Joni KUISMIN, Suomen kamppailu-urh
3. Otto KURRONEN, Oulun Judokerho
3. Matti KATAINEN, Sakura, Kuopio
5. Oskari MÄÄTTÄ, Koyama, Rovaniemi
5. Eetu NISSINEN, Sakura, Kuopio

DP-50
1. Henri KURTTILA, Raahen Judo
2. Timo KOIVURANTA, Koyama, Rovaniemi
3. Lari TURHANEN, Himangan JS

DP-55
1. Tuomas SÄRKILÄ, Himangan JS
2. Joonatan HAAPANEN, Koyama, Rovaniemi

CT-44
1. Jonna OJALA, Yama-Arashi, Varkaus
2. Tessa KOPONEN, Sakura, Kuopio

CT-52
1. Beata MAJAVA, Koyama, Rovaniemi
2. Nea PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus
3. Sini VASKO, Yama-Arashi, Varkaus

CP-42
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Niko VIITANIEMI, Oulun Judokerho
3. Eemeli IHME, Oulun Judokerho

CP-50
1. Henri KURTTILA, Raahen Judo
2. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Eemeli KAARETKOSKI, Koyama, Rovaniemi
3. Santeri VÄRINEN, Koyama, Rovaniemi
5. Patrik PALLARI, Oulun Judokerho
5. Santeri NIEMI, Oulun Judokerho
7. Joel HOLMBERG, Kokkolan Budo
7. Miska MUILU, Kokkolan Budo

CP-55
1. Olli REMES, Oulun Judokerho
2. Vesa TUOHIOJA, Suomen kamppailu-urh
3. Kalle RIMMISTÖ, Kokkolan Budo
3. Valentin HÄMÄLÄINEN, Iisalmen JS
5. Joonas PAKONEN, Oulun Judokerho
5. Mick ÖSTERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei
7. Tuomas SÄRKILÄ, Himangan JS
7. Janne SARVI, Koyama, Rovaniemi

CP-60
1. Atte PUURONEN, Koyama, Rovaniemi
2. Tobias TUOMISALO, Himangan JS
3. Eino LAPPALAINEN, Koyama, Rovaniemi

CP-66
1. Markus LAMBACKA, Koyama, Rovaniemi
2. Eero LIPSANEN, Mikkelin Judo
3. Väinö PYLKKÄNEN, Mikkelin Judo

BT-63
1. Essi SAARENPÄÄ, Himangan JS
2. Milla TUOVINEN, Tomodachi, Kuopio

BP-55
1. Lauri LINDE, Raahen Judo
2. Atte VÄÄNÄNEN, Oulun Judokerho
3. Jesse RUOTSALAINEN, Iisalmen JS

BP-60
1. Miikka HYÖTYLÄ, Byakuya, Sodankylä
2. Jani RATILAINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Jani PAANANEN, Iisalmen JS

BP-66
1. Jonne IMPOLA, Raahen Judo
2. Jan EEKEN, Suomen kamppailu-urh
3. Konstantin JAKOVCHUK, Kostomuksha’s JT
3. Krister RAERINNE, Iisalmen JS
5. Arttu TIMMERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei
5. Joona LOUKASMÄKI, Sotkamon Tsuyoi, Vuokatti

BP-81
1. Jimi KOIVISTO, Iisalmen JS
2. Konsta HÄNNINEN, Pikadon, Pieksamäki
3. Aki-petteri NEUVONEN, Oulun Judokerho

BP+81
1. Tatu TURUNEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Martti PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
3. Aaro MATTSSON, Suomen kamppailu-urh

BPT-50
1. Vili OIVO, Raahen Judo
2. Heidi KOIVURANTA, Koyama, Rovaniemi
3. Juho AHONEN, Tomodachi, Kuopio
3. Miika UUSITALO, Oulun Judokerho
5. Samuel JALAVA, Tomodachi, Kuopio
5. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
7. Niko VIITANIEMI, Oulun Judokerho

N-70
1. Aino VALOLAHTI, Koyama, Rovaniemi
2. Milja HUSSO, Sakura, Kuopio
3. Pia JAAKKONEN, Sakura, Kuopio

M-60
1. Miikka HYÖTYLÄ, Byakuya, Sodankylä
2. Jani PAANANEN, Iisalmen JS

M-66
1. Denis KORENEV, Kostomuksha’s JT
2. Konstantin JAKOVCHUK, Kostomuksha’s JT
3. Krister RAERINNE, Iisalmen JS

M-73
1. Mika ATTI, Suomen kamppailu-urh
2. Matti VIRTA, Koyama, Rovaniemi
3. Konsta HÄNNINEN, Pikadon, Pieksamäki

M-81
1. Vitaliy INYUSHKIN, Kouvolan JS
2. Andrei TURENKO, Kostomuksha’s JT
3. Edelbis MARCILLI SARRIS, Sakura, Kuopio

M-90
1. Maxim PARSHAKOV, Kostomuksha’s JT
2. Eelis PAUKKU, Koyama, Rovaniemi
3. Juho PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
3. Juho KORKIAKANGAS, Raahen Judo
5. Tapio PIKKARAINEN, Tsunami, Nurmes
5. Vesa KOSKELO, Kajaanin Judokerho
7. Martti PUUMALAINEN, Mikkelin Judo
7. Anssi LAUKKANEN, Iisalmen JS
    Jaa Facebookissa