Etelä-Suomen Avoin Aluemestaruus 28.9.2013, Porvoo


Kilpailuun osallistui 191 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 30 eri seuraa.

Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi



TULOKSET


T_kelt-35,0 (3)
1.    BALATKHANOVA Enisa    Meido-kan
2.    LEPONEN Johanna    Shirokawa, Porvoo
3.    RUOPPA Lotta    Chikara, Helsinki

T_kelt-32,0 (5)
1.    BALATKHANOVA Heda    Meido-kan
2.    SALASMAA Ronja    Chikara, Helsinki
3.    ÖSTERLUND Daniela    Chikara, Helsinki


P_kelt-48,5 (4)
1.    KONSTANTINOV Vitali    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    MÄKI-HOKKONEN Kalle    Kamiza, Lappeenranta
3.    HONKANEN Eetu    Akagi

P_kelt-38,5 (9)
1.    SUSI Daniil    Helsingin JudoSport
2.    KHAZIAEV Artur    Chikara, Helsinki
3.    KASURINEN Victor    Shirokawa, Porvoo
3.    RISSANEN Mikael    Tikkurilan Judokat, Vantaa




T_orans-59,9 (4)
1.    SIMOLA Laura    Akagi
2.    SUNDBERG Minttu    Hontai Judo, Helsinki
3.    METSLA Leona    Hyvinkään JS

T_orans-36,0 (3)
1.    SUNDBERG Jenni    Hontai Judo, Helsinki
2.    MIEKKALEHTO Ronja    Chikara, Helsinki
3.    RIUTTANEN Eevi    Akagi

T_orans-52,0 (3)
1.    MIETTINEN Johanna    Hyvinkään JS
2.    KARI Marja    Meido-kan
3.    VIREN Jonna    Shirokawa, Porvoo


P_orans-31,8 (6)
1.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    HAIKULAINEN Joonas    Kamiza, Lappeenranta
3.    PÄIVIÖ Patrik    Riihimäen JS
3.    SEPPÄ Veeti    Nummelan Judo

P_orans-36,2 (10)
1.    PAVLOV Patrick    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    PASSILA Juuso    Bodonos, Kerava
3.    JOKINEN Juuso    Bodonos, Kerava
3.    VIERIMAA Jussi    Judo-Kan, Espoo

P_orans-39,1 (8)
1.    MIETTINEN Emil    Helsingin JudoSport
2.    MCLACHLAN Mikael    Helsingin JudoSport
3.    LÄÄRÄ Urho    Akagi
3.    JALAKAS Ronan    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    HUHTALA Kuutti    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    VESALA Jesper    Hämeenlinnan JS
7.    PONKINIEMI Elmo    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    LEHVONEN Leo    Tikkurilan Judokat, Vantaa

P_orans-43,3 (6)
1.    PULKKA Jens    Jukara
2.    VIRTA Nico    Helsingin JudoSport
3.    KUOPPALA Elias    Chikara, Helsinki
3.    OJALA Tuomas    Bodonos, Kerava

P_orans-51,8 (7)
1.    TIITU Arttu    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    PULKKA Eric    Jukara
3.    HELO Otto    Helsingin JudoSport
3.    ROUDAK Ilja    Hontai Judo, Helsinki

P_orans-58,5 (3)
1.    ROUDAK Maksim    Hontai Judo, Helsinki
2.    VAINIO Oskari    Ippon Loimaa
3.    SIITONEN Peik    Shirokawa, Porvoo

P_orans-61,8 (3)
1.    BABENOV Georgy    Budoviikingit, Helsinki
2.    KALLIONIEMI Kosti    Nokian Judo
3.    KOJO Elias    Ippon Loimaa

P_orans+90 (1)
1.    MANKKI Matias    Popinniemen Isku, Kotka




T_ylem-39,0 (5)
1.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo, Helsinki
2.    KESÄLÄ Eevi    Judo-Kan, Espoo
3.    ASKLÖF Aino    Kirkkonummen JS

T_ylem-61,0 (4)
1.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos, Kerava
2.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KÄHÄRÄ Sara    Shirokawa, Porvoo

T_ylem-44,5 (5)
1.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
2.    OJURI Veera    Orimattilan JS
3.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS

T_ylem-52,0 (3)
1.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava
2.    KANKANEN Siiri    Popinniemen Isku, Kotka
3.    PENTTI Fanny    Hämeenlinnan JS


P_ylem-39,4 (8)
1.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
2.    AHONEN Joni    Orimattilan JS
3.    HOLOPAINEN Jussi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    LINDQVIST Jonas    Shirokawa, Porvoo
5.    MÄKINEN Elias    Keido-kan, Siuntio
5.    LEPPÄLÄ Jaani    Pingviinit, Nurmijärvi
7.    RUOPPA Mikko    Chikara, Helsinki
7.    RIUTTANEN Vili    Akagi

P_ylem-47,9 (8)
1.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
2.    TARMA Markus    Jukara
3.    LAHTINEN Jere    Hämeenlinnan JS
3.    KANEVETS Rainer    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
5.    TALVITIE Lassi    Hämeenlinnan JS
7.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki
7.    SALA Matias    Nummelan Judo

P_ylem-53,0 (8)
1.    RÖNKKÖ Kevin    Orimattilan JS
2.    LEPPÄLÄ Rasmus    Chikara, Helsinki
3.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki
3.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
5.    KARJALAINEN Juho    Popinniemen Isku, Kotka
5.    KAUPPINEN Niilo    Akagi
7.    LAUNONEN Veikka    Akagi
7.    HYRY Juho    Helsingin JudoSport

P_ylem-58,3 (3)
1.    RÖNKKÖ Thomas    Orimattilan JS
2.    KURTTILA Henri    Raahen Judo
3.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki

P_ylem-42,6 (8)
1.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    AHONEN Joonas    Orimattilan JS
3.    OINAS William    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    ASKLÖF Henrik    Kirkkonummen JS
5.    HEINILÄ Saku    Hämeenlinnan JS
7.    HAKKARAINEN Santeri    Jigotai, Jyväskylä
7.    HEINONEN Henry    Orimattilan JS

PT_ylem-69,3 (5)
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    KESÄLÄ Aake    Judo-Kan, Espoo
3.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi




BT+57 (6)
1.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava
2.    ELONEN Heidi    Orimattilan JS
3.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos, Kerava
3.    VEIJALAINEN Henna    Orimattilan JS


BP+73 (4)
1.    KARI Erkka    Meido-kan
2.    LEPPÄLÄ Jere    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    MIETTINEN Jouni    Hyvinkään JS

BP-50 (5)
1.    RÖNKKÖ Kevin    Orimattilan JS
2.    LAHTINEN Jere    Hämeenlinnan JS
3.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki

BP-55 (8)
1.    RÖNKKÖ Thomas    Orimattilan JS
2.    LÖTJÖNEN Mika    Popinniemen Isku, Kotka
3.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
3.    HEINILÄ Samuli    Hämeenlinnan JS
5.    RISSANEN Paulus    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
7.    KUUSELA-OPAS Juho    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki

BP-66 (7)
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    Le BRICON Samuel    Helsingin JudoSport
3.    MUJUNEN Joosua    Chikara, Helsinki
3.    KESÄLÄ Aake    Judo-Kan, Espoo




N-63 (3)
1.    NOUSIAINEN Marikki    Joen Yawara, Joensuu
2.    WESTERBERG Anni    Shirokawa, Porvoo
3.    SORSA Joanda    Akagi


M-73 (3)
1.    HILTUNEN Marko    Waseda-Club, Uusikaupunki
2.    DAHLMAN Aleksi    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    RONKAINEN Tuomas    Judo-Kan, Espoo

M-90 (2)
1.    TOROI Mika    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    KOHO Jami    Nokian Judo

M+90 (7)
1.    HIRVONEN Miika    Chikara, Helsinki
2.    VIRTANEN Tuomas    Hämeenlinnan JS
3.    HÄNNINEN Antti    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KEITAANNIEMI Tatu    Bodonos, Kerava

M-AVOIN (6)
1.    HIRVONEN Miika    Chikara, Helsinki
2.    MÄLKIÄ Sampo    Bodonos, Kerava
3.    DAHLMAN Aleksi    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    VIRTANEN Tuomas    Hämeenlinnan JS




Sen-M-75 (3)
1.    HILTUNEN Marko    Waseda-Club, Uusikaupunki
2.    MONTONEN Andrei    Popinniemen Isku, Kotka
3.    LAAKSONEN Lasse    Akagi

Sen-M-85 (2)
1.    KANNISTO Tuomo    Finndai, Helsinki
2.    ÖHMAN Ali    Akagi

Sen-M-+85 (2)
1.    KOHO Jami    Nokian Judo
2.    UKKOLA Kari    Kirkkonummen JS


Sen-N-65 (1)
1.    NOUSIAINEN Marikki    Joen Yawara, Joensuu
    Jaa Facebookissa