Eden Shiai 6.10.2012 Tampereella

Kilpailuun osallistui 315 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 44 eri seuraa Suomesta Virosta ja Venäjältä.

 Kaaviot ja tulokset sivuilla  www.judoshiai.fi


TULOKSET


ET-28
1.    SALASMAA Ronja    Chikara, Helsinki
2.    LAHTI Gia    Fudoshin, Rauma
3.    ERKKILÄ Isla    Fudoshin, Pori

ET-32
1.    IIVONEN Ella    Fudoshin, Pori
2.    KUOSA Jonna    Tampereen Judo
3.    KREULA Ingrid    Shinrai, Pirkkala

ET-36
1.    MIEKKALEHTO Ronja    Judo-Kan, Espoo
2.    HEINONEN Emilia    Orimattilan JS

ET+48
1.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    MARTTILA Lotta    Turun JS
3.    SEPPÄNEN Titta    Hyvinkään JS

EP-27

1.    SALONEN Pihla    Fudoshin, Pori
2.    JAAKONSAARI Jere    Fudoshin, Pori
3.    KAURANEN Anton    Nokian Judo
3.    TARKKI Vikke    Fudoshin, Pori

EP-30

1.    RAMMI Matis    Tarto Do
2.    JULKUNEN Marcus    Hyvinkään JS
3.    PELKONEN Kasper    Nokian Judo

EP-34

1.    KALMUS Siim    Tarto Do
2.    LEIBENAU Kren-Sören    Ookami
3.    PIRHONEN Atte    Hämeenlinnan JS
3.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
5.    ZUBKOV Gosha    Meido-kan
5.    JALAKAS Ronan    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    AHLSTRAND Lassi    Jigotai, Jyväskylä
7.    JOKINEN Juuso    Bodonos, Kerava

EP-38

1.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    PÖYHÖNEN Tatu    Jigotai, Jyväskylä
3.    RINNE Tuukka    Hämeenlinnan JS
3.    KORHONEN Ville    Yama-Arashi, Varkaus

EP-42

1.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    AZIZ Zico    Lahden JS
3.    HANNULA Eemil    Hämeenlinnan JS
3.    PAAVILAINEN Matias    Turun JS
5.    VAHE Lotta    Orimattilan JS
5.    LAAKSO Veeti    Nokian Judo
7.    KULMALA Rasmus    Tampereen Judo
7.    KOHO Sampo    Nokian Judo

EP-46
1.    MIKKOLA Veeti-Waltteri    Tampereen Judo




DT-40
1.    BAGIROVA Maria    Olimpiyskie nadezdy
2.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo, Helsinki
3.    KESÄLÄ Eevi    Judo-Kan, Espoo

DT-44
1.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
2.    OJALA Jonna    Yama-Arashi, Varkaus
3.    HELLGREN Jannika    Nummelan Judo

DT-48

1.    PENTTI Fanny    Hämeenlinnan JS
2.    HONKO Helmi    Tampereen Judo
3.    SÖDERHOLM Anni    Lahden JS

DT-52

1.    KREULA Karen    Shinrai, Pirkkala
2.    METSLA Leona    Hyvinkään JS
3.    MARTTILA Lotta    Turun JS

DT+52

1.    OVASKAINEN Katri    Hyvinkään JS
2.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    SUNDBERG Minttu    Hontai Judo, Helsinki

DP-30

1.    KIISKINEN Alex    Oulun Judokerho
2.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    SALONEN Pihla    Fudoshin, Pori

DP-34

1.    AHONEN Joonas    Orimattilan JS
2.    KALDMAA Joonatan    Tarto Do
3.    AHONEN Joni    Orimattilan JS
3.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
5.    NOORSALU Henry    Tarto Do
5.    KINNUNEN Niko    Nokian Judo
7.    KALMUS Siim    Tarto Do
7.    UUSITALO Toni    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-38

1.    KORHONEN Roope    Kajaanin Judokerho
2.    HOLOPAINEN Jussi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    PAJUNEN Robin    Jukara
3.    HANNULA Juuso    Kirkkonummen JS
5.    OINAS William    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    KANEVETS Rainer    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    SALA Matias    Nummelan Judo
7.    MÄKELÄ Juho    Tampereen Judo

DP-42

1.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
2.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
3.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki
3.    PETERSON Martin    Ookami
5.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
5.    KOHO Ukko-Pekka    Nokian Judo
7.    MIKKOLA Leevi-Petteri    Tampereen Judo
7.    PUIKKONEN Aapo    Tampereen Judo

DP-46

1.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
2.    TALVITIE Lassi    Hämeenlinnan JS
3.    LEIBENAU Sten-Roland    Ookami
3.    PLOOM Albert    Ookami

DP-50

1.    ABUBARAKOV Iljas    Tarto Do
2.    PYYKKÖ Miska    Lahden JS
3.    LEPPÄLÄ Rasmus    Chikara, Helsinki
3.    WESSMAN Jon    Hyvinkään JS
5.    TARVAINEN Juha    Darmakai, Laukaa
5.    RATASSEPP Revo    Ookami
7.    HAKALA Manu    Tampereen Judo
7.    CHEN Fangda    Tampereen Judo

DP-55

1.    SÄRKILÄ Tuomas    Himangan JS
2.    KALLIONIEMI Kosti    Nokian Judo
3.    HELANTI Eero    Tampereen Judo

DP+55

1.    SIKET-SZASZ Aron    Judo-Kan, Espoo
2.    LINDEMAN Roger    Tampereen Judo




CT-44

1.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
2.    KOSKI Veera    Nokian Judo
3.    MALKKI Noora    Yama-Arashi, Varkaus

CT-52

1.    NYKÄNEN Noora    Holjutai, Hollola
2.    YLI-TORVI Juulia    Himangan JS
3.    SEPPÄ Sanni    Fudoshin, Pori
3.    HONKO Helmi    Tampereen Judo

CT-57

1.    KUJANSUU Elviira    Fudoshin, Pori
2.    ALI-PENTTILÄ Jenni    Hämeenlinnan JS
3.    KÄRHÄ Viivi    Meido-kan

CT-63

1.    KAUTTO Julia    Sobudo, Somero
2.    KUOSA Tiia-Maria    Tampereen Judo

CP-34

1.    AHONEN Joonas    Orimattilan JS
2.    AHONEN Joni    Orimattilan JS
3.    KALDMAA Joonatan    Tarto Do
3.    NOORSALU Henry    Tarto Do

CP-38

1.    HANNULA Juuso    Kirkkonummen JS
2.    LAINE Saku    Hämeenlinnan JS
3.    SALA Matias    Nummelan Judo

CP-42

1.    LAHTINEN Jere    Hämeenlinnan JS
2.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki
3.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan

CP-46

1.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan JS
2.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
3.    NIEMI Santeri    Oulun Judokerho
3.    HEINILÄ Samuli    Hämeenlinnan JS

CP-50

1.    HEINONEN Eetu    Meido-kan
2.    PAJARI Pyry    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    KOKKONIEMI Samuel    Kaustisen Pohjan-Vei
5.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen JS
5.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
7.    SAARINEN Tomas    Rauman JS Samurai
7.    LEPPÄLÄ Rasmus    Chikara, Helsinki

CP-55

1.    KESÄLÄ Aake    Judo-Kan, Espoo
2.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
3.    KORKIA-AHO Ryan    Meido-kan
3.    ELOMAA Aleksi    Meido-kan
5.    TENHOLA Tuomas    Hämeenlinnan JS
5.    HUSU Aapo    Meido-kan
7.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    GRÖNQVIST Oskari    Hämeenlinnan JS

CP-60

1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    PAKONEN Joonas    Oulun Judokerho
3.    KESTI Jere    Darmakai, Laukaa

CP-66

1.    ROOTALU Mattias    Ookami
2.    HEISKANEN Timo    Lahden JS
3.    MUJUNEN Joosua    Chikara, Helsinki
3.    LAAKKONEN Elmeri    Nokian Judo

CP+66

1.    RINNE Tuomas    Rauman JS Samurai




BT-52

1.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen JS
2.    YLI-TORVI Juulia    Himangan JS
3.    KEINÄNEN Inka    Pingviinit, Nurmijärvi

BT-57

1.    ALI-PENTTILÄ Jenni    Hämeenlinnan JS
2.    SOLJANTO Kaisla    Kirkkonummen JS

BP-45

1.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan JS
2.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki
3.    VIITANIEMI Niko    Oulun Judokerho

BP-50

1.    HEINONEN Eetu    Meido-kan
2.    HUUSKOLA Sakari    Tampereen Judo
3.    VON KONOW Peik    Hämeenlinnan JS
3.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi

BP-55

1.    SAHA Luukas    Orimattilan JS
2.    TVAURI Artur    Jukara
3.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
3.    KETTUNEN Casper    Lahden JS

BP-60

1.    KUOSA Teemu    Lahden JS
2.    YLITALO Joel    Meido-kan
3.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
3.    KESTI Jere    Darmakai, Laukaa

BP-66

1.    INGET Saku    Hämeenlinnan JS
2.    EEKEN Jan    SKU
3.    JÄRVINEN Timo    Judo-Kan, Espoo
3.    KLEN Onni    Raision Ryhti
5.    SALA Julius    Nummelan Judo
5.    VÄLIMÄKI Julius    Raision Ryhti
7.    ALANKO Matias    Seibukan, Kurikka
7.    HARJU Teemu    Seinäjoen JS

BP-73

1.    NIEMI Aleksi    Oulun Judokerho
2.    NIEMELÄ Olli-Oskari    Tampereen Judo
3.    SILVENNOINEN Niki    Jigotai, Jyväskylä

BP-81

1.    KUUSIK Mattias    Tarto Do
2.    OINONEN Aki    Hämeenlinnan JS
3.    LUDVIG Sander    Tarto Do

BP+81

1.    HALMINEN Oskari    Waseda-Club, Uusikaupunki
2.    LEPISTÖ Christian    Tampereen Judo




N-57

1.    HALTTUNEN Tiia-Mari    Darmakai, Laukaa
2.    EKROTH Katri    Hämeenlinnan JS

N-78

1.    MÄGEDI Katrin    Ookami
2.    MÄKELÄ Rosa-Maria    Fudoshin, Rauma
3.    PIIRLA Aliisa    Tampereen Judo

M-66

1.    RONKAINEN Tuomas    Judo-Kan, Espoo
2.    HALME Kimmo    Shisei, Turku
3.    JÄRVINEN Eero    Judo-Kan, Espoo
3.    PITKÄNEN Jesse    Turun JS
5.    KLEN Onni    Raision Ryhti
5.    HIRVONEN Mika    Darmakai, Laukaa
7.    NIKKANEN Christian    SKU
7.    PEEBO Kalle-Priit    Ookami

M-73

1.    KAEWASA Sikko    Hämeenlinnan JS
2.    TAMSKI Jussi    Tampereen Judo
3.    NIEMELÄ Olli-Oskari    Tampereen Judo
3.    MOILANEN Santeri    Darmakai, Laukaa
5.    SAARI Miro    Tampereen Judo
5.    AHONEN Anssi    Jigotai, Jyväskylä
7.    TAMMINEN Ari    Hämeenlinnan JS
7.    WAHLBERG Anders    Turun JS

M-81

1.    KUUSIK Mattias    Tarto Do
2.    LUDVIG Sander    Tarto Do
3.    KORTETMÄKI Aki    Tampereen Judo
3.    RAHMANI Safar    Chikara, Helsinki
5.    POHJOLA Jouni    Jigotai, Jyväskylä
5.    VAHERI Ville    Hyvinkään JS
7.    PEITSALO Petri    Judo-Kan, Espoo
7.    BLOMFELDT Victor    Raision Ryhti

M-90

1.    SAARI Otto    Salon Budoseura
2.    TONTERI Jani    Joutsan Tarmo
3.    KOSKELO Vesa    Kajaanin Judokerho
3.    JÄRVENPÄÄ Antti    Rauman JS Samurai
5.    ALHONMÄKI Jouni    Oulun Judokerho
5.    HEIKKILÄ Paulus    Keido-kan, Siuntio
7.    YLIOJA Jari    Lahden JS
7.    KANERVA Teemu    Bodonos, Kerava

M+100

1.    MÄLKIÄ Sampo    Bodonos, Kerava
2.    VIRTANEN Tuomas    Hämeenlinnan JS
3.    LUMMI Kimmo    Hervannan Hebereke
    Jaa Facebookissa