Eden Shiai 4.10.2014 Tampere

Mukana 360 kilpailijaa 51 seurasta.

Tulokset

T11-32 (7)
1. Isla ERKKILÄ Porin JS Fudoshin
2. Anna KORTESALMI Koyama, Rovaniemi
3. Noora HARJU Seinäjoen JS
3. Rosa KULMALA Shinrai, Pirkkala
T11-36 (2)
1. Gia LAHTI Rauman JS Samurai
2. Emmi HARELL Porin JS Fudoshin
T11-40 (7)
1. Heda BALATKHANOVA Helsingin Judosport
2. Ella IIVONEN Porin JS Fudoshin
3. Ella LAVIKAINEN Orimattilan JS
3. Lotta RUOPPA Chikara, H:ki
T11+48 (2)
1. Jonna VIREN Shirokawa, Porvoo
2. Iiris LEPPÄNIEMI Lappajärven Veikot
P11-27 (9)
1. Nikita MONTONEN Kotkan JS
2. Erica NIKKILÄ Nokian Judo
3. Oskari HEISKANEN Joutsan Tarmo
3. Saad DIKAJEV Audentese Spordiklub
5. Hannele HEUSALA Himangan Judoseura
5. Justus LEHTINEN Espoon JK
7. Toni KUOSA Tampereen Judo
7. Atte HELENIUS Maskun Tempo
P11-30 (16)
1. Artur TÜRNA Tarto DO
2. Mikke MÄKELÄ Nokian Judo
3. Kaspar GUTMANN Tarto DO
3. Nea SIREN Porin JS Fudoshin
5. Konsta JUNTUNEN Joutsan Tarmo
5. Otso SEPPÄLÄ Maskun Tempo
7. Paul Aleksander POHLA Ookami
7. Ats LUKAS Tarto DO
P11-34 (19)
1. Ville KALA Chikara, H:ki
2. Dimitry TOIKKA Kotkan JS
3. Egert Mattias AASUMETS Ookami
3. Daniela ÖSTERLUND Chikara, H:ki
5. Mattias SAUL Tarto DO
5. Niilo LATTU Shirokawa, Porvoo
7. Topi NAAKKA Koyama, Rovaniemi
7. Artturi NYBERG Maskun Tempo
P11-38 (11)
1. Suleiman OZDOEV Helsingin Judosport
2. Vili POHJOLA Jyväskylä Jigotai
3. Mihkel PEETSON Ookami
3. Justus SALMINEN Shirokawa, Porvoo
5. Krister LEPIK Ookami
5. Tomas WESTERBERG Espoon JK
7. Tiitus PAHKALA Fudoshin Rauma
7. Jaan Erik HALLIKO Ookami
P11-42 (9)
1. Rasmus TALTS Ookami
2. Georgi TOIKKA Kotkan JS
3. Ats Andreas PRANGLI Ookami
3. Markus REDSVEN Mikkelin Judo
5. Martin Erik KÄHR Ookami
5. Aaro RASK Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Adrian KIVISAAR Ookami
7. Andreas KENTS Ookami
P11-46 (5)
1. Andre ILMJÄRV Ookami
2. Arle LIITMÄE Ookami
3. Olli TALVITIE Hämeenlinnan JS
P11-50 (3)
1. Marten VINGISAAR Ookami
2. Touko SILLANPÄÄ Vantaan Jukara
3. Leevi RASILA Hämeenlinnan JS
P11+50 (2)
1. Alex KORTESALMI Koyama, Rovaniemi
2. Rami MANNINEN Koyama, Rovaniemi
T13-32 (3)
1. Marianna STROM Lahden JS
2. Maria TARS Tarto DO
3. Iida-Maria HAUKKALA Seinäjoen JS
T13-40 (5)
1. Jenni SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
2. Heda BALATKHANOVA Helsingin Judosport
3. Janette SEERMANN Tarto DO
T13-44 (4)
1. Enisa BALATKHANOVA Helsingin Judosport
2. Terhi KINNUNEN Chikara, H:ki
3. Johanna LEPONEN Shirokawa, Porvoo
T13-48 (3)
1. Emma POHJOLA Yama-Arashi, Varkaus
2. Unna TEPPO Koyama, Rovaniemi
3. Milla PYRRÖ Yama-Arashi, Varkaus
T13-52 (3)
1. Alina TSVETKOVA Tarto DO
2. Saana SYRJÄMÄKI Maskun Tempo
3. Marleen MIKK Audentese Spordiklub
T13+52 (3)
1. Minttu SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
2. Ronja NIEMI Oulun JK
3. Tiia UUSITALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
P13-30 (6)
1. Anton KAURANEN Nokian Judo
2. Artur TÜRNA Tarto DO
3. Matias ÖVERSTI Maskun Tempo
3. Wili PITKÄMÄKI Koyama, Rovaniemi
P13-34 (10)
1. Pihla SALONEN Porin JS Fudoshin
2. Atte RANTALAINEN Mikkelin Judo
3. Markus SAKSLADU Audentese Spordiklub
3. Marianna STROM Lahden JS
5. Nico ROTH Jushinkan, Ähtäri
5. German PETENBERG Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Mattias SAUL Tarto DO
7. Ville KALA Chikara, H:ki
P13-38 (9)
1. Siim KALMUS Tarto DO
2. Valentin NIKOLSKI Audentese Spordiklub
3. Myrsky ALATALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Kasper PELKONEN Nokian Judo
5. Roni HÄRKÖNEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Antto PELTOLA Valkeakosken JS Samu
7. Kaius LEHTINEN Espoon JK
7. Otso KLEMOLA Seinäjoen JS
P13-42 (15)
1. Eino ELO Fudoshin Rauma
2. Victor KASURINEN Shirokawa, Porvoo
3. Emil MIETTINEN Helsingin Judosport
3. Svante SAARI Tyrvään Juro
5. Joona LEPPÄLÄ Ping-Viinit, Nurmijä
5. Rasmus MYLLYLÄ Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Touko SAARNIO Helsingin Judosport
7. Eemil HANNULA Hämeenlinnan JS
P13-46 (8)
1. Vili PAJARI Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Mikael MCLACHLAN Helsingin Judosport
3. Verneri KERO Maskun Tempo
3. Ronan JALAKAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Elias KUOPPALA Chikara, H:ki
5. Artur KHAZIEV Chikara, H:ki
7. Joona RAJALA Kejubo, Keuruu
7. Leo LEHVONEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
P13-50 (10)
1. Zico AZIZ Lahden JS
2. Tuukka LAHTINEN Hämeenlinnan JS
3. Rasmus KULMALA Tampereen Judo
3. Artur KANEVETS Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Atte SUOKANERVA Koyama, Rovaniemi
5. Paul-Martin KÜNNAPUU Judo-Kan, Espoo
7. Niklas IIVARI Koyama, Rovaniemi
7. Juuso JAAKONSAARI Porin JS Fudoshin
P13-55 (7)
1. Atso AIRIIKKI Maskun Tempo
2. Matias PAAVILAINEN Turun Judoseura
3. Veeti LAAKSO Nokian Judo
3. Rami MANNINEN Koyama, Rovaniemi
P13+55 (4)
1. David POGOSJAN Audentese Spordiklub
2. Joel NYMAN Bodonos, Kerava
3. Peik SIITONEN Shirokawa, Porvoo
T15-40 (3)
1. Janette SEERMANN Tarto DO
2. Jenni SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
3. Maria TARS Tarto DO
T15-48 (2)
1. Helena HEUSALA Himangan Judoseura
2. Enisa BALATKHANOVA Helsingin Judosport
T15-52 (5)
1. Maria BAGIROVA Olympic Hopes St.Pet
2. Alina TSVETKOVA Tarto DO
3. Elise LAMBERG Hämeenlinnan JS
T15-57 (2)
1. Ronja LUUKKONEN Vantaan Jukara
2. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
T15-63 (5)
1. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos, Kerava
2. Tiia UUSITALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Aada SALO Lahden JS
T15+63 (3)
1. Viivi KAUHANEN Hämeenlinnan JS
2. Vilma LEPPÄNIEMI Lappajärven Veikot
3. Emilia HAUTALA Hämeenlinnan JS
P15-34 (4)
1. Pihla SALONEN Porin JS Fudoshin
2. Markus SAKSLADU Audentese Spordiklub
3. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
P15-38 (6)
1. Joonatan KALDMA Tarto DO
2. Siim KALMUS Tarto DO
3. Valentin NIKOLSKI Audentese Spordiklub
3. Juuso PASSILA Bodonos, Kerava
P15-42 (5)
1. Carl Gustav KONT Ookami
2. Toni UUSITALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Mikko RUOPPA Chikara, H:ki
P15-46 (16)
1. Santeri HAKKARAINEN Jyväskylä Jigotai
2. Vili PAJARI Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Konsta KOIVISTO Vantaan Jukara
3. Turpal DJOUKAEV Hämeenlinnan JS
5. Eetu IHANAMÄKI Nokian Judo
5. Patrick PAVLOV Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Mikael MCLACHLAN Helsingin Judosport
7. Joel HIETANEN Tampereen Judo
P15-50 (9)
1. Ville HUKKANEN Chikara, H:ki
2. Robin PAJUNEN Vantaan Jukara
3. Khirchla KHIRCHILASHVILI Raahen Judo
3. Vili VEHMAS Kirkkonummen JS
5. Lassi TALVITIE Hämeenlinnan JS
5. Nico VIRTA Helsingin Judosport
7. Joonas KOIVUROVA Koyama, Rovaniemi
7. Henri HUHTALA Maskun Tempo
P15-55 (14)
1. Joe LIIMATAINEN Meido-Kan, H:ki
2. Markus TARMA Vantaan Jukara
3. Silver KÄNNA Tarto DO
3. Roope KORHONEN Kajaanin JK
5. Armen MOVSISJAN Audentese Spordiklub
5. Artjom MANTULIN Helsingin Judosport
7. Väinö LEHTINEN Maskun Tempo
7. Eric PULKKA Vantaan Jukara
P15-60 (8)
1. Sayd-Arbi KUBAEV Tampereen Judo
2. Joona SYRJÄMÄKI Maskun Tempo
3. Tuomas SÄRKILÄ Himangan Judoseura
3. Roope VAUHKONEN Kejubo, Keuruu
5. Severi JOKINEN Maskun Tempo
5. Roni KULMALA Tampereen Judo
7. Jarno MAURIALA Tyrvään Juro
P15-66 (7)
1. Miska PYYKKÖ Lahden JS
2. Markus VANATOA Ookami
3. Jarkko KOMULAINEN Fudoshin Rauma
3. Joonatan HAAPANEN Koyama, Rovaniemi
P15+66 (6)
1. Henri KURTTILA Raahen Judo
2. Leevi MUHONEN Mikkelin Judo
3. Ervin HAINLA Audentese Spordiklub
3. Roger LINDEMAN Tampereen Judo
T18-57 (8)
1. Tiina SALMIRINNE Kauhajoen Karhu
2. Inka KEINÄNEN Ping-Viinit, Nurmijä
3. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
3. Noora MALKKI Yama-Arashi, Varkaus
5. Viivi KÄRHÄ Meido-Kan, H:ki
5. Essi SAARENPÄÄ Himangan Judoseura
7. Ronja LUUKKONEN Vantaan Jukara
7. Tiia-Maria KUOSA Tampereen Judo
T18-63 (4)
1. Debora LEHTSALU Audentese Spordiklub
2. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos, Kerava
3. Jenni ALI-PENTTILÄ Hämeenlinnan JS
P18-50 (3)
1. Santeri NIEMI Oulun JK
2. Ville HUKKANEN Chikara, H:ki
3. Rasmus SALONEN Porin JS Fudoshin
P18-55 (8)
1. Silver KÄNNA Tarto DO
2. Jere LAHTINEN Hämeenlinnan JS
3. Armen MOVSISJAN Audentese Spordiklub
3. Rasmus LEPPÄLÄ Chikara, H:ki
5. Eric PULKKA Vantaan Jukara
5. Markus PERELSTEIN Ookami
7. Niko VIITANIEMI Oulun JK
7. Roni NIITYNPÄÄ Maskun Tempo
P18-60 (8)
1. Samuli KOSKINEN Hämeenlinnan JS
2. Sayd-Arbi KUBAEV Tampereen Judo
3. Tuukka LAHTINEN Tampereen Judo
3. Joni HYTTINEN Kiteen Kippon
5. Giacomo ZAMPRAGNO Tampereen Judo
5. Lassi RUOPPA Chikara, H:ki
7. Roope RASTAS Valkeakosken JS Samu
7. Jere PÖLÖNEN Kiteen Kippon
P18-66 (6)
1. Sven PUUSEPP Ookami
2. Joosua MUJUNEN Chikara, H:ki
3. Casper KETTUNEN Lahden JS
3. Niko KEINÄNEN Ping-Viinit, Nurmijä
P18-73 (7)
1. Oskari MÄKINEN Nummelan Judo
2. Timo HEISKANEN Lahden JS
3. Markkus Olaf MILLEND Ookami
3. Arman Paul POGOSJAN Ookami
P18-81 (2)
1. Markus LAMBACKA Koyama, Rovaniemi
2. Markus PYYKKÖ Lahden JS
P18+81 (4)
1. Aleksander KALININ Audentese Spordiklub
2. Sami PONSI Chikara, H:ki
3. Olli-Oskari NIEMELÄ Tampereen Judo
N-70 (5)
1. Sonja SUOMI Kotkan JS
2. Debora LEHTSALU Audentese Spordiklub
3. Emilia KAUTTO Lappajärven Veikot
N+78 (1)
1. Elina LEHTONEN Kejubo, Keuruu
M-66 (6)
1. Oscar TAMMEMÄE Ookami
2. Nikolay NIKOLOV Rauman JS Samurai
3. Mykola HALUSHKA Maskun Tempo
3. Tung HOANG Tampereen Judo
M-73 (5)
1. Philipp WEITZ Tampereen Judo
2. Teemu HARJU Seinäjoen JS
3. Vojtech LANTA Shisei, Turku
M-81 (8)
1. Juho LUOMA Tampereen Judo
2. Aki KORTETMÄKI Tampereen Judo
3. Mikko TALVITIE Hämeenlinnan JS
3. Niko DORN Tyrvään Juro
5. Jesse ETELÄAHO Turun Judoseura
5. Matti HEULAMAA Suomen Kamppailu-Urh
7. Erik SÖDERLUND Turun Judoseura
7. Vesa KOSKELO Kajaanin JK
M-90 (6)
1. Toni LEMPINEN Tyrvään Juro
2. Aleksander KALININ Audentese Spordiklub
3. Tero HAUKKALA Seinäjoen JS
3. Jani TONTERI Joutsan Tarmo
M-100 (2)
1. Jani RANTANEN Tns-Judo, Toijala
2. Taras SEMEHUK Maskun Tempo

    Jaa Facebookissa