Aluksnen jouluturnaus 15.12.2012 Latvia

Alla U15:n ja U17:n tulokset. Suomalaisille 2 sarjavoittoa ja yksi hopea. Lisäksi pari viidettä sijaa ja pari seitsemättä sijaa.

Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi

Rezultāti

B(U15) -42 kg
1. KISEĻOVS Daniils, Kumite/LAT
2. CHMYKHALOV Aleksandr, Адмиралтеец/RUS
3. SAKSONS Emīls, Jelgavas BJSS/LAT
3. ORLOVS Igors, Ziemeļblāzma/LAT
5. MIROŠŅIKOVS Matīss, Spars/LAT
5. DOVGĀNS Norberts Daniels, Alūksnes BJSS/LAT
7. JANKEVIČS Valentīns, Ziemeļblāzma/LAT
7. STĀVAUSIS Klāss, Alūksnes BJSS/LAT

B(U15) -46 kg
1. ZAICEVAS Dominikas, Gralis/LTU
2. TROEGLAZOV Ivan, Адмиралтеец/RUS
3. MAKAROV Igor, Buffen-do/EST
3. SMOĻARS Tomass, Kyodai/LAT
5. GRIGALIŪNAS Tautvydas, Kaunas/LTU
5. GOLOSHCHUK Ostap, Budolinn Judokool/EST
7. MOROZOVS Ričards, Jelgavas BJSS/LAT
7. STĀVAUSIS Niks, Alūksnes BJSS/LAT

B(U15) -50 kg
1. TVAURI Artur, Vantaan Jukara/FIN
2. KHAYTIEV Bagaudin, Адмиралтеец/RUS
3. LOGONOVSKIS Kirils, Liepājas KSS/LAT
3. ZARUDŅEVS Aleksejs, Lido/LAT
5. ANDREEV Vadim, Борец/RUS
5. EFIMOV Semen, Олимп/RUS
7. IEVLEV Ivan, Борец/RUS
7. PAJARI Pyry, Tikkurilan Judokat/FIN

B(U15) -55 kg
1. PANAITOV Artur, Адмиралтеец/RUS
2. KVEDARAS Martynas, Biržu rajons/LTU
3. SOHA Ruslans, Liepājas KSS/LAT
3. ANGAR Ruslan, Олимп/RUS
5. SAHA Luukas, Orimattilan Judoseura/FIN
5. ZAKULIS Normunds Oskars, Kyodai/LAT
7. ALTOSAR Mark, Budolinn Judokool/EST
7. POĻARUŠS Artjoms , Bosko/LAT

B(U15) -60 kg
1. DUINOVS Ņikita, Liepājas KSS/LAT
2. POTAPOV Mark, Pohjakotkas/EST
3. ALIMOV Murad, Бригантина/RUS
3. BAZIKALO Bogdan, Адмиралтеец/RUS
5. STAROVOITS Gļebs, V. Zeļonija DS/LAT
5. JANGOLS Aleksandrs, Ziemeļblāzma/LAT
7. VINNIKOV Andrey, Адмиралтеец/RUS
7. SMIKOVSKIS Daniils, V. Zeļonija DS/LAT

B(U15) -66 kg
1. GRAUMANIS Raimonds, Lido/LAT
2. AKULIS Ernests, Lido/LAT
3. LORENC Maikls, JUDO centrs/LAT
3. NIKOLAJEV Andrej, Бригантина/RUS
5. HODZHAJEV Georgij, Борец/RUS
5. BOĻŠAKOVS Kirils, Spars/LAT
7. LOVTSIKOV Nikita, Pohjakotkas/EST
7. PRAVDIVCEV Nikita, Бригантина/RUS

B(U15) -73 kg
1. BLŪMENTĀLS Eduards, V. Zeļonija DS/LAT
2. LUKAUSKIS Ignas, Kaunas/LTU
3. YSHAEV David, Адмиралтеец/RUS
3. KURBANISMAILOV Murad, Адмиралтеец/RUS
5. LUKEROVAS Matas, Kaunas/LTU
5. SABONIS Donats, Alytus/LTU
7. TRUHAČEVS Ņikita, Bosko/LAT
7. KARI Erkka, Meido-kan/FIN

B(U15) +73 kg
1. SLEPUHIN Stanislav, Бригантина/RUS
2. GOLUBEVS Dairis, Alūksnes BJSS/LAT
3. MAEKUNGAS Martin, Ippon/EST
3. PUTEVICS Adrians, V. Zeļonija DS/LAT

A(U17) -50 kg
1. PINDYURIN Roman, Смена/RUS
2. LOGONOVSKIS Kirils, Liepājas KSS/LAT
3. KBAYTIEV Bagaudir, Адмиралтеец/RUS
3. ŠARKIŪNAS Dovydas, Biržu rajons/LTU
5. RAJANIEMI Jyri, Nummelan Judo/FIN
5. BITARISVILI Ilja, Gralis/LTU
7. TVAURI Artur, Jukara/FIN
7. GOFMAN Denis, Адмиралтеец/RUS

A(U17) -55 kg
1. MÄÄTTÄ Henri, Judo-Kan/FIN
2. PANAITOV Artur, Адмиралтеец/RUS
3. ROMANOV Anton, Смена/RUS
3. KVEDARAS Martynas, Biržu rajons/LTU
5. ROMANOVICH Roman, Смена/RUS
5. ISKHAKOV Ilgiz, Адмиралтеец/RUS
7. SINĶEVICHS Antons, Singitaj/LAT
7. SOHA Ruslans, Liepājas KSS/LAT

A(U17) -60 kg
1. GRUNTOV Alexey, Смена/RUS
2. LAAKKONEN Aku, Meido-kan/FIN
3. AŽUKAS Lorenas, Alytus/LTU
3. MISUN Uladzislau, Минск/BLR
5. AŽUKAS Ainis, Alytus/LTU
5. BAZIKALO Bogdan, Адмиралтеец/RUS
7. PUHM Aslanbeg, Rei/EST
7. URBONAS Timur, Адмиралтеец/RUS

A(U17) -66 kg
1. MORKA Ksawery, Rys/POL
2. DOBELNIEKS Rolands, Alūksnes BJSS/LAT
3. ŠČEPILOVS Ēriks, Liepājas KSS/LAT
3. NIFTULAEV Mogammed, Адмиралтеец/RUS
5. BLINNIKOV Ričard, Ristis/LTU
5. KURAMŠINS Andrejs, V. Zeļonija DS/LAT
7. SALAMON Daniel, Rys/POL
7. KULIKOV Daniil, Смена/RUS

A(U17) -73 kg
1. DŪDA Dāvis, Kyodai/LAT
2. SAAL Karl-Ernst, Altia/EST
3. LASTOTSKIN Maksim, SK Audentes/EST
3. KURBANISMAILOV Murad, Адмиралтеец/RUS
5. SAAR Tanner , SK Taifu/EST
5. SAMOROKOVS Vjačeslavs, Lido/LAT
7. KOROTKOV Denis, Минск/BLR
7. PERVOMAISKII Sergei, Адмиралтеец/RUS

A(U17) -81 kg
1. VITKAUSKAS Rokas, Alytus/LTU
2. BUMEISTERS Gints, Spars/LAT
3. JUŽENKO Vladimirs, V. Zeļonija DS/LAT
3. DURAN German, Pohjakotkas/EST
5. LUDVIG Sander, Do/EST
5. ANISKO Dmitrijs, Singitaj/LAT
7. GLADISHEV Aleksandr, Борец/RUS

A(U17) -90 kg
1. AKIMENKO Aleksejs, V. Zeļonija DS/LAT
2. KUZNETSOV Jevgeni, Afina/EST
3. ASKERZADZE Ruslan, Борец/RUS

A(U17) +90 kg
1. RŪSIŅŠ Ralfs, Pierīgas BJSS/LAT
2. VASILJEVS Antons, Lido/LAT
3. KARRO Tanel, Kohila Aitado/EST
3. MEČAJUS Ignas, Alytus/LTU
5. HOLTER Maris, Altia/EST
5. HODZHAJEV Aren, Борец/RUS
7. SKREBELS Rojs, JUDO centrs/LAT
7. HRYSHUK Artsem, Минск/BLR
    Jaa Facebookissa