Alempien vöiden mestaruuskilpailut 24.3.2013 Vantaa

Mukana 177 osallistujaa 45 seurasta. Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi

P+66 (5)
1. Kalle HAZARD Helsingin JudoSport
2. Patrik LEPISTÖ Tampereen Judo
3. Matias MANKKI Popinniemen Isku, Kotka

P-30 (11)
1. Jonatan KUJANHAARA Chikara, Helsinki
2. Aatu PULKKINEN Sakura, Kuopio
3. Kasper PELKONEN Nokian Judo
3. Felix ASIKAINEN Helsingin JudoSport
5. Anton KAURANEN Nokian Judo
5. Marcus JULKUNEN Hyvinkään JS
7. Lauri PEKKANEN Pingviinit, Nurmijärvi
7. Patrik PÄIVIÖ Riihimäen JS

P-34 (11)
1. Zaurbek DIDIGOV Popinniemen Isku, Kotka
2. Pyry PEKKANEN Pingviinit, Nurmijärvi
3. Joona LEPPÄLÄ Pingviinit, Nurmijärvi
3. Luka NIVALA Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Emil MIETTINEN Helsingin JudoSport
5. Roni SAARINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Markus SAARELA Oulun Judokerho
7. Joel MAKKONEN Nummelan Judo

P-38 (16)
1. Niklas MOISIO Oulun Judokerho
2. Jaani LEPPÄLÄ Pingviinit, Nurmijärvi
3. Kaarle OVASKAINEN Sakura, Kuopio
3. Artjom MANTULIN Helsingin JudoSport
5. Elias SOPO Sakura, Kuopio
5. Elmo PONKINIEMI Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Nico VIRTA Helsingin JudoSport
7. Artur KHAZIEV Chikara, Helsinki

P-42 (12)
1. Niko VIITANIEMI Oulun Judokerho
2. Eetu IHANAMÄKI Nokian Judo
3. Antti BOMAN Yama-Arashi, Varkaus
3. Mikael MCLACHLAN Helsingin JudoSport
5. Simo KURKI Popinniemen Isku, Kotka
5. Zico AZIZ Lahden JS
7. Basir PEIK Tapanilan Erä, Helsinki
7. Rasmus SALONEN Fudoshin, Pori

P-46 (13)
1. Eric PULKKA Jukara
2. Iisak HAUKKALA Seinäjoen JS
3. Juha TARVAINEN Darmakai, Laukaa
3. Juho HYRY Helsingin JudoSport
5. Otto KURRONEN Oulun Judokerho
5. Mico KULMALA Shinrai, Pirkkala
7. Ukko-pekka KOHO Nokian Judo
7. Sampo KOHO Nokian Judo

P-50 (4)
1. Juho KARJALAINEN Popinniemen Isku, Kotka
2. Arttu TIITU Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Miko KOLEHMAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa

P-55 (5)
1. Aksu KUUTAMO Hyvinkään JS
2. Patrik PALLARI Oulun Judokerho
3. Georgy BABENOV Budoviikingit, Helsinki

P-60 (3)
1. Robert FOLI Tapanilan Erä, Helsinki
2. Vesa TUOHIOJA Suomen kamppailu-urh
3. Riku USTINOV Tapanilan Erä, Helsinki

P-66 (4)
1. Atte HUOTARI Jukara
2. Eemil HIETARINNE Bodonos, Kerava
3. Tom KOSTET Tikkurilan Judokat, Vantaa

T+52 (5)
1. Minttu SUNDBERG Hontai Judo, Helsinki
2. Vilma LEPPÄNIEMI Lappajärven Veikot
3. Leona METSLA Hyvinkään JS

T-28 (3)
1. Ronja SALASMAA Chikara, Helsinki
2. Daniela ÖSTERLUND Chikara, Helsinki
3. Susa KULMALA Shinrai, Pirkkala

T-32 (8)
1. Pihla SALONEN Fudoshin, Pori
2. Iida JOKINEN Riihimäen JS
3. Eevi RIUTTANEN Akagi
3. Ella AAKKO Hontai Judo, Helsinki
5. Isla ERKKILÄ Fudoshin, Pori
5. Gia LAHTI Rauman Judoseura Sam
7. Marianna STORM Lahden JS
7. Sofia HAUTALA Tikkurilan Judokat, Vantaa

T-36 (2)
1. Ronja MIEKKALEHTO Judo-Kan, Espoo
2. Anne-liis KRUUSI Jukara

T-40 (8)
1. Susanna SUNDBERG Hontai Judo, Helsinki
2. Kira VASARAINEN Pingviinit, Nurmijärvi
3. Eevi KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
3. Emma POHJOLA Yama-Arashi, Varkaus
5. Pia PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
5. Jenni SUNDBERG Hontai Judo, Helsinki
7. Anna AHONEN Helsingin JudoSport
7. Emma PAAVILAINEN Turun JS

T-48 (2)
1. Anni SÖDERHOLM Lahden JS
2. Essi KÄRHÄ Meido-kan

N+70 (4)
1. Elina LEHTONEN Keuruun Kejubo
2. Henna LUNDQVIST Chikara, Helsinki
3. Aliisa PIIRLA Tampereen Judo


N-52 (2)
1. Laura SIMOLA Akagi
2. Ria MAKKONEN Darmakai, Laukaa

N-57 (5)
1. Reetta MUUKKONEN Hontai Judo, Helsinki
2. Anna KARVONEN Budoviikingit, Helsinki
3. Katri EKROTH Hämeenlinnan JS

N-63 (2)
1. Niina AALTONEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Annaleena RAUMA Lappajärven Veikot

N-70 (2)
1. Pia MARISTO Jukara
2. Marianne RÄIKKÖNEN Judo-Kan, Espoo

M+90 (6)
1. Oskari HALMINEN Waseda-Club, Uusikaupunki
2. Matias ANTTILA Ippon Loimaa
3. Evälä JARI Lappajärven Veikot
3. Mika SALMINEN Popinniemen Isku, Kotka

M-50 (3)
1. Mika LÖTJÖNEN Popinniemen Isku, Kotka
2. Joachim TASKINEN Suomen kamppailu-urh
3. Roope KAUSIALA Helsingin JudoSport

M-60 (2)
1. Miro ÖHMAN Akagi
2. Max GUSTAFSSON Helsingin JudoSport

M-66 (4)
1. Jesse PITKÄNEN Turun JS
2. Markus AALTO Suomen kamppailu-urh
3. Jero ÖHMAN Akagi

M-73 (14)
1. Ville MUHONEN Hervannan Hebereke
2. Aapo AAPRO Hervannan Hebereke
3. Ville-valtteri KONTTINEN Judo-Kan, Espoo
3. Marco HATEM Chikara, Helsinki
5. Riku LÄHDEMÄKI Hämeenlinnan JS
5. Tuomas PEKKALA Tampereen Judo
7. Vojtech LANTA Shisei, Turku
7. Kerkko LAMPPU Tikkurilan Judokat, Vantaa

M-81 (15)
1. Jami KOHO Nokian Judo
2. Arian MORINA Suomen kamppailu-urh
3. Teemu PULKKINEN Mikkelin Judo
3. Mattias KOIVUMAA Hämeenlinnan JS
5. Petri RANTAMÄKI Hämeenlinnan JS
5. Hans WINTER Tapanilan Erä, Helsinki
7. Miro HEPOLA Tapanilan Erä, Helsinki
7. Jarkko HÄKKINEN Mikkelin Judo

M-90 (6)
1. Jani TONTERI Joutsan Tarmo
2. Tero HAUKKALA Seinäjoen JS
3. Jarno VIRTANEN Jukara
3. Mikko LAUKKA Hervannan Hebereke

    Jaa Facebookissa