Alempien vöiden mestaruuskilpailut 23.3.2014 Vantaa

Mukana 135 ottelijaa 38 seurasta

T-45 (3)
1. POHJOLA Emma Yama-Arashi/FIN
2. DAHLMAN Lotta Pingviinit/FIN
3. PYRRÖ Milla Yama-Arashi/FIN

T-28 (2)

1. KANKAINEN Venla Sotkamon Tsuyoi/FIN
2. MYLLYLÄ Riina Tikkurilan Judokat/F
T-32 (7)
1. STRÖM Marianna Lahden JS/FIN
2. SALASMAA Ronja Chikara/FIN
3. Erkkilä Isla Fudoshin
3. ÖSTERLUND Daniela Chikara/FIN
T-36 (6)
1. MIEKKALEHTO Ronja Chikara/FIN
2. Iivonen Ella Fudoshin
3. RIUTTANEN Eevi Akagi/FIN
3. RUOPPA Lotta Chikara/FIN
T-40 (3)
1. SUNDBERG Jenni Hontai Judo/FIN
2. KRUUSI Anne-liis Jukara/FIN
3. LAIHO Venla Nummelan Judo/FIN
P-42 (14)
1. OVASKAINEN Kaarle Sakura/FIN
2. MCLACHLAN Mikael Helsingin JudoSport/
3. HJELT Anton Helsingin JudoSport/
3. SUSI Daniil Helsingin JudoSport/
5. KANKAINEN Valtteri Sotkamon Tsuyoi/FIN
5. BOMAN Antti Yama-Arashi/FIN
7. KUOPPALA Elias Chikara/FIN
7. IKÄHEIMONEN Ilari Nummelan Judo/FIN
P-30 (11)
1. Salonen Pihla Fudoshin
2. RAVALT Patrik Helsingin JudoSport/
3. PEKKANEN Lauri Pingviinit/FIN
3. KAURANEN Anton Nokian Judo/FIN
5. Kekki Tuomas Fudoshin
7. MUROLE Luka Meido-kan/FIN
7. RASMUS Vauhkonen Savonlinnan Shikata/
P-34 (12)
1. KUJANHAARA Joonatan Chikara/FIN
2. LEPPÄLÄ Joona Pingviinit/FIN
3. HAIKULAINEN Joonas Kamiza/FIN
3. SEPPÄ Veeti Nummelan Judo/FIN
5. ASIKAINEN Felix Helsingin JudoSport/
5. Jaakonsaari Jere Fudoshin
7. OZDOEV Suleiman Helsingin JudoSport/
7. JULKUNEN Marcus Hyvinkään JS/FIN
P-38 (12)
1. MIETTINEN Emil Helsingin JudoSport/
2. SAARNIO Touko Helsingin JudoSport/
3. Elo Eino Fudoshin
3. OJALA Jaakko Yama-Arashi/FIN
5. ABO RAMADAN Sami Judo-Kan/FIN
5. SAARINEN Panu Helsingin JudoSport/
7. GRANFELT Benjamin Hontai Judo/FIN
7. VIHANTO Iivari Sotkamon Tsuyoi/FIN
P-46 (9)
1. VIHANTO Erno Sotkamon Tsuyoi/FIN
2. Saarinen Markus Fudoshin
3. REEN Gregory Jukara/FIN
3. SOPO Elias Sakura/FIN
5. Jaakonsaari Juuso Fudoshin
5. HANNULA Eemil Hämeenlinnan JS/FIN
7. SELYANIN Fedor Chikara/FIN
7. WANNOUS Ibrahim Helsingin JudoSport/
P-50 (3)
1. PALMROS Joachim Jigotai/FIN
2. Salonen Rasmus Fudoshin
3. COSTACHE Catalin Ålands Judoklubb/FIN
P-55 (5)
1. HELO Otto Helsingin JudoSport/
2. ANTFOLK Kristoffer Ålands Judoklubb/FIN
3. RYTKÖNEN Aleksi Kita-Kan/FIN
P-66 (5)
1. ARGILLANDER Aleksi Holjutai/FIN
2. PASANEN Mikko Keuruun Kejubo/FIN
3. VAINIO Oskari Ippon Loimaa/FIN
N-57 (3)
1. SORSA Joanda Akagi/FIN
2. SIMOLA Laura Akagi/FIN
3. ARGILLANDER Lotta Holjutai/FIN
N-63 (5)
1. SUNDBERG Minttu Hontai Judo/FIN
2. SKYTTÄ Karoliina Hontai Judo/FIN
3. VALIMA Mila Hyvinkään JS/FIN
N-70 (2)
1. LUMME Katariina Finndai/FIN
2. HOLSTI Saara Rauman Judoseura Sam
N+70 (2)
1. LEHTONEN Elina Keuruun Kejubo/FIN
2. PÖYSTI Heidi Yama-Arashi/FIN
M-60 (4)
1. RINNE Juho Bodonos/FIN
2. POJIDAEV Kirill Helsingin JudoSport/
3. ARGILLANDER Eetu Holjutai/FIN
M-66 (3)
1. ÖHMAN Miro Akagi/FIN
2. NIKOLOV Nikolay Rauman Judoseura Sam
3. AALTO Markus Suomen kamppailu-urh
M-73 (6)
1. ÖHMAN Jero Akagi/FIN
2. OJALA Atte Nokian Judo/FIN
3. SIKET-SZASZ Aron Judo-Kan/FIN
3. KOIVISTO Juha Meido-kan/FIN
M-81 (5)
1. LEMPIÄINEN Aaro Chikara/FIN
2. Lampi Tuomas Fudoshin
3. BERG Joni Kita-Kan/FIN
M-90 (5)
1. FORSBAKKA Andrey Kouvolan JS/FIN
2. VERTALA Juha Hontai Judo/FIN
3. LOUKOMIES Tuomo Helsingin JudoSport/
M+90 (8)
1. KUIVALAINEN Jeremias Lahden JS/FIN
2. ASIKAINEN Toivo Nokian Judo/FIN
3. HEIKKINEN Juho Kita-Kan/FIN
3. RANTANEN Jani TNS-Judo/FIN
5. ESKOLA Anssi Kita-Kan/FIN
5. LAHIKAINEN Jukka Jukara/FIN
7. LAAKSO Toni Vihannin Judo/FIN

    Jaa Facebookissa