Alempien vöiden Mestaruuskilpailut 22.3.2015 Vantaa

Mukana 155 ottelijaa 46 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton palvelussa klikkaamalla tästä.

Tulokset

TU13-32 (11)
1. Nea SIREN Porin JS Fudoshin
2. Noora PIRI Helsingin Judosport
3. Riina MYLLYLÄ Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Isla ERKKILÄ Porin JS Fudoshin
5. Ella HARELL Porin JS Fudoshin
5. Ada-Alexia NARVA Oulun JK
7. Hellman MEA Nummelan Judo
7. Alma PESONEN Meido-Kan, H:ki
TU13-36 (3)
1. Marianna STROM Lahden JS
2. Daniela ÖSTERLUND Chikara, H:ki
3. Vilma PIETILÄINEN Nummelan Judo
TU13-40 (5)
1. Emmi HARELL Porin JS Fudoshin
2. Lotta RUOPPA Chikara, H:ki
3. Anni-Olivia NARVA Oulun JK
TU13-48 (2)
1. Jenni IMMONEN Savonlinnan Shikata
2. Kaisa KUVAJA Tikkurilan Judokat, Vantaa
TU13+52 (2)
1. Ronja NIEMI Oulun JK
2. Jonna VIREN Orimattilan JS
PU15-30 (10)
1. Anton KAURANEN Nokian Judo
2. Rasmus VAUHKONEN Savonlinnan Shikata
3. Eerik RYHÄNEN Judo-Kan, Espoo
3. Nikita MONTONEN Kotkan JS
5. Otso TUOMINEN Vantaan Jukara
5. Oskari HEISKANEN Joutsan Tarmo
7. Konsta PARKKINEN Hontai Judo, H:ki
7. Jere PYRRÖ Yama-Arashi, Varkaus
PU15-34 (13)
1. Pihla SALONEN Porin JS Fudoshin
2. Felix ASIKAINEN Helsingin Judosport
3. Dimitry TOIKKA Kotkan JS
3. Patrik PÄIVIÖ Riihimäen JS
5. Tomas LAINE Turun Judoseura
5. Ville KALA Chikara, H:ki
7. Tuomas KEKKI Porin JS Fudoshin
7. Patrik RAVALT Helsingin Judosport
PU15-38 (10)
1. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
2. Evgeni ANOHHIN Gladiator Turku Judo
3. Leevi IHME Oulun JK
3. Jyri KOUKKARI Oulun JK
5. Aki RYHÄNEN Joen Yawara, Joensuu
5. Suleiman OZDOEV Helsingin Judosport
7. Ville GUMMERUS Judo-Kan, Espoo
7. Veikko NOEL Hämeenlinnan JS
PU15-42 (11)
1. Svante SAARI Tyrvään Juro
2. Kasper PELKONEN Nokian Judo
3. Elias LAINE Turun Judoseura
3. Ismail VEDZIZHEV Helsingin Judosport
5. Tobias SCHENK Kotkan JS
5. Nuutti AHOLAINEN Nummelan Judo
7. Vladislav OPLJATA Helsingin Judosport
7. Aamos LINDEMAN Helsingin Judosport
PU15-46 (9)
1. Niko VAINIKKA Tapanilan Erä, H:ki
2. Timi SIMONEN Yama-Arashi, Varkaus
3. Eino ELO Fudoshin Rauma
3. Markus REDSVEN Mikkelin Judo
5. Touko SAARNIO Helsingin Judosport
5. Arto STEKLOV Gladiator Turku Judo
7. Simo KURKI Kotkan JS
7. Miko OJARANTA Riihimäen JS
PU15-50 (3)
1. Artur KHAZIEV Chikara, H:ki
2. Jesse OLLIKKALA Nummelan Judo
3. Eetu JOUTSENNEVA Tammelan jundokan
PU15-55 (2)
1. Ruslan STSERBAKOV Gladiator Turku Judo
2. Veeti LAAKSO Nokian Judo
PU15-60 (4)
1. Roope VAUHKONEN Kejubo, Keuruu
2. Leo LEHTI Ping-Viinit, Nurmijä
3. Arni PURSIAINEN Hontai Judo, H:ki
PU15-66 (3)
1. Jarkko KOMULAINEN Fudoshin Rauma
2. Niklas PIKKARAINEN Kita-Kan, Kemi
3. Tony JÄRVINEN Karjaan Fuguda
PU15+66 (4)
1. Zakaria BOUZADA Chikara, H:ki
2. Joel NYMAN Voimailuseura Bodono
3. Arttu NORHIO Kotkan JS
N-48 (5)
1. Frida LAXEN Kirkkonummen JS
2. Ronja MIEKKALEHTO Chikara, H:ki
3. Venla LAIHO Nummelan Judo
N-52 (3)
1. Saana RÖNING Oulun JK
2. Wilma NOEL Hämeenlinnan JS
3. Milla PYRRÖ Yama-Arashi, Varkaus
N-57 (3)
1. Yada THONGSUT Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Sara MISRI Helsingin Judosport
3. Johanna SAUKKONEN Oulun JK
N-70 (3)
1. Aada SALO Lahden JS
2. Outi JAATSI FT Jundokan
3. Karoliina SKYTTÄ Hontai Judo, H:ki
N+70 (2)
1. Marika MERI Chikara, H:ki
2. Emma JOUTSENNEVA Tammelan jundokan
M-55 (2)
1. Ilari JOKINEN Nokian Judo
2. Eelis LANTTO Oulun JK
M-60 (4)
1. Roope KUUSAMO Nummelan Judo
2. Oskari SAVONEN Maskun Tempo
3. Tatu HÄMÄLÄINEN Mikkelin Judo
M-66 (9)
1. Jani PUTILA Tampereen Judo
2. Jesse SIHVO Maskun Tempo
3. Aki ROKKA Suomen Kamppailu-urh
3. Aksu KUUTAMO Hyvinkään Judoseura
5. Alexander GRADOV Finndai, H:ki
5. Miikka KANTOLA Maskun Tempo
7. Timofei KUDRJAVTSEV Gladiator Turku Judo
7. Marcus NYLUND Suomen Kamppailu-urh
M-73 (4)
1. Joni BERG Kita-Kan, Kemi
2. Joni JOKELA Tyrvään Juro
3. Viktor TKACHENKO Gladiator Turku Judo
M-81 (11)
1. Jesse ETELÄAHO Turun Judoseura
2. Erik SÖDERLUND Turun Judoseura
3. Markus HÖGMANDER Turun Judoseura
3. Teemu HÖLTTÄ Helsingin Judosport
5. Janne KALA Chikara, H:ki
5. Matti HEULAMAA Suomen Kamppailu-urh
7. Timo KUUSIMURTO Hontai Judo, H:ki
7. Niko LAMMINPÄÄ Maskun Tempo
M-90 (11)
1. Jukka TEIDER Finndai, H:ki
2. Samu KUOSMANEN Finndai, H:ki
3. Joonas PAAPPANEN Joutsan Tarmo
3. Jari KANTOMAA Vihannin Judo
5. Matti PAJAMÄKI Tyrvään Juro
5. Simo VAUHKONEN Kejubo, Keuruu
7. Luka MILOVANOV Gladiator Turku Judo
7. Eero AHOKAARA Maskun Tempo
M+90 (6)
1. Erik PEKKOLA Chikara, H:ki
2. Nikolai KOSINOV Gladiator Turku Judo
3. Anton LILJELUND Helsingin Judosport
3. Sami KUOPPALA Chikara, H:ki

    Jaa Facebookissa