Seppo Reivuolle on myönnetty 6. Dan ja Jukka Laitiselle 5. Dan.
Reivuon ura sisältää mm. ennätysmäisen suomenmestaruusvoittojen sarjan, Kodokanin kuukausikilpailujen voittoennätyksen ja roolin judovaikuttajana suurella sydämellä. Laitinen on esimerkillään osittanut, että kamppailu-uran ei tarvitse loppua, vaikka mies on kasvattanut jatkuvasti uusia sukupolvia seuratyötä tekemällä.
Joulukuussa 2009 saivat Hämeenlinnan judoseuran Olli Paasimaa ja Meido-Kanin Simo Akrenius korotuksen 6. Dan-arvoon.
Suomen Dan-yhteisö onnittelee lämpimästi korotuksen saaneita judokoitamme.
Juno-kata on Jigoro Kanon laatima, yksi Kodokanin seitsemästä katasta. Kata sopii kaikille, miehille ja naisille ikään katsomatta. Kata tutkii judon olemusta, ajoitusta, tasapainoa, taitoa ja strategiaa.
Suomen Dan Kollegio ja Järvenpään Akagi järjestivät 6.2. katakilpailun Piirosen liikuntakeskuksessa. Kaikkiaan kilpailtiin viidessä eri katassa (Nage-no-kata, Katame-no-kata, Kime-no-kata, Ju-no-kata ja Kodokan Goshin-jutsu).